- ÇÖZÜM : PayFlex Collection Tahsilat Sistemi

- SEKTÖR : Finans

“İnnova ile implementasyonunu gerçekleştirdiğimiz tahsilat sistemi, kurumumuz açısından hız, verimlilik, maliyet avantajı ve standardizasyon sağlıyor. PayFlex uygulaması sayesinde tahsilat işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Bu da bize müşteri memnuniyeti olarak geri dönüyor.”

İlhan Zeki Köroğlu 
T-Bank Operasyon ve Bilgi Sistemleri 
Genel Müdür Yardımcısı

T-Bank Tahsilat Sistemi


Geleneksel fatura tahsilat metodları yerine İnnova'nın PayFlex Collection uygulamasını tercih eden T-Bank, Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki lokal kurumların faturalarını bile online olarak tahsil edebiliyor.

 

Ticari bankacılık, KOBİ bankacılığı ve bireysel bankacılık hizmetleri sunan T-Bank, yeni açılan şubeleriyle hızla büyüyen bir banka. Şube sayısını 27’e çıkaran banka, küçük ve orta boy işletmeler segmentinde Türkiye’nin hizmet kalitesinde lider bankası olmayı hedefliyor. T-Bank, yeni şube açılışlarıyla beraber kurum tahsilatlarını daha hızlı biçimde gerçekleştirebilmek amacıyla İnnova işbirliğiyle “PayFlex Collection” uygulamasını hayata geçirdi.

 

T-Bank, Türkiye genelinde hizmet veren Avea, Türk Telekom gibi operatörler dışında, çeşitli illerdeki şubeleri aracılığıyla Kayseri Gaz, Kayseri Elektrik, Bursa Su, Bursa Gaz gibi kurumların da fatura tahsilatlarına İnnova’nın PayFlex altyapısı üzerinden aracılık ediyor. 


İnnova ile gerçekleştirilen PayFlex Collection, T-Bank’a tahsilat sistemleri açısından hız, verimlilik, maliyet avantajı ve standardizasyon getirdi. Ayrıca, PayFlex uygulaması sayesinde tahsilat işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştiren T-Bank’ın müşterilerine bu bağlamda sunduğu hizmetin kalitesi arttı.

 

 

T-Bank Tahsilat Sistemi

T-BANK tahsilatlarında PayFlex'i seçti

Ticari bankacılık, KOBİ bankacılığı ve bireysel bankacılık hizmetleri sunan T-Bank, yeni açılan şubeleriyle hızla büyüyen bir banka. Şube sayısını 27’e çıkaran banka, küçük ve orta boy işletmeler segmentinde Türkiye’nin hizmet kalitesinde lider bankası olmayı hedefliyor. T-Bank, yeni şube açılışlarıyla beraber kurum tahsilatlarını daha hızlı biçimde gerçekleştirebilmek amacıyla İnnova işbirliğiyle “PayFlex Collection” uygulamasını hayata geçirdi.

 

PayFlex Collection uygulamasının T-Bank’ın süreçlerinde optimizasyon sağladığını ve standart bir yapıya kavuştuklarını vurgulayan T-Bank Operasyon ve Bilgi Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı İlhan Zeki Köroğlu, uygulamanın, müşteri memnuniyetinin artmasında da etkili olduğunu dile getiriyor. Köroğlu, PayFlex uygulamasının faydalarını şu sözlerle aktarıyor: “İnnova ile implementasyonunu gerçekleştirdiğimiz tahsilat sistemi, kurumumuz açısından hız, verimlilik, maliyet avantajı ve standardizasyon sağlıyor. PayFlex uygulaması sayesinde tahsilat işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Bu da bize müşteri memnuniyeti olarak geri dönüyor.”

 

Bankacılık sektörünün ana faaliyetleri arasında yer almayan süreçlerde dış kaynak kullanımı yoluna giderek hazır ürünlerden yararlanmayı olgunlaşmış meyveleri toplamaya benzeten Köroğlu, dış kaynak kullanımının T-Bank’a önemli avantajlar sağlayan verimli bir yöntem olduğunu vurguluyor. Köroğlu, İnnova ile kurulan işbirliğini şu şekilde dile getiriyor: “Bankacılık sisteminin ana faaliyetleri içerisinde olmaması gereken kurum tahsilatı gibi iş akışlarında, genelde hazır yazılımları dış kaynak yoluyla kullanmayı tercih ediyoruz. Bu doğrultuda doğrudan borçlandırma, kurum tahsilatı, vergi tahsilatı ve intranet yapısını İnnova ile çözmeyi planladık. Geçtiğimiz yıl içerisinde bu çalışmalardan kurum tahsilatı ve vergi tahsilatı aşamalarını tamamladık. Doğrudan borçlandırma ve intranet yapısına yönelik çalışmalarımızı bu yıl içerisinde sonuçlandırmayı hedefliyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz her ilde, yeni kurum tahsilatlarını da sistemimize dahil etmek zorundayız. Bu çalışmalarda iş ortağımız olarak İnnova ile çalışmaya devam edeceğiz.”

 

T-Bank’ın hızla büyümesine ve şube sayısının artışına paralel olarak bilgi teknolojileri altyapısında da önemli bir büyüme yaşandığını söyleyen T-Bank BT Müdürü Ali Çakır, kurum tahsilatlarının hızlı bir şekilde yapılması yönünde ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla gerçekleştirdikleri pazar araştırmasının sonucunda İnnova ile işbirliğine gitme kararı aldıklarını belirtiyor. İnnova ile ortak bir çalışma dili oluşturduklarını ve rahat bir iletişim sağladıklarını belirten Çakır, “Kurum tahsilatlarını daha hızlı şekilde yapabilmek için bu alanda önemli referansları olan şirketle çalışmak istedik. Birçok referansı bulunan ve hazır altyapıya sahip bir şirket olması nedeniyle İnnova ile çalışmayı tercih ettik” diyor. PayFlex uygulamasının birçok avantajı olduğunu belirten Çakır, bu avantajları; “Kurum tahsilatlarını daha hızlı yapabilme olanağına kavuştuk. Standart bir ürünle çalıştığımız için süreçler açısından da standart yapıya kavuşmuş olduk. Eğitim açısından kolaylık sağlayan bir uygulama oldu. Kullanım ve takip konusunda kolaylıklar oluştu. Sistem bizim altyapımızla tamamen entegre biçimde çalıştığı için hayatımızı ve işlerimizi kolaylaştırdı” sözleriyle ifade ediyor.

 

T-Bank, Türkiye genelinde hizmet veren Avea, Türk Telekom gibi operatörler dışında, çeşitli illerdeki şubeleri aracılığıyla Kayseri Gaz, Kayseri Elektrik, Bursa Su, Bursa Gaz gibi kurumların da fatura tahsilatlarına aracılık ediyor. Tüm bu kuruluşlarla PayFlex altyapısı üzerinden haberleştiklerini anlatan Çakır, “Yeni şubeler açıldıkça pazarlama birimimizden gelen talepler çerçevesinde uygulamanın alanını yaygınlaştırıyoruz. Pazarlama birimimiz şubelerin kurum tahsilatı taleplerini değerlendirerek ilgili kurumlarla iletişim içerisine giriyor. Kurumlarla iletişimin sonucunda teknik dokümanlar oluşturuluyor ve bu dokümanlar İnnova ile paylaşılıyor. İnnova, kendilerine ilettiğimiz dokümanlar çerçevesinde en uygun altyapıyı hızlı bir şekilde oluşturuyor. İnnova ile hızlı bir iletişim içerisinde işbirliğimizi sürdürüyoruz. Bir yıl içerisinde 6 offline, 2 online sistemi hayata geçirdik. Ayrıca bu yıl 10 offline 10 online sistemi de hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Doğrudan borçlandırma konusunda da İnnova ürünleri hakkında sunum aldık. Bu projenin çalışmalarını da tamamlamamızın ardından yakın zaman içerisinde hayata geçirmeyi hedefliyoruz” diyor.

 

PayFlex uygulamasının şu an tüm beklentilerini karşıladığını vurgulayan Çakır, gelecekle ilgili hedeflerini gerçekleştirebilmek yolunda İnnova ile işbirliklerinin süreceğinin altını çiziyor. Çakır, “İnnova ile iletişimimiz KKB (Kredi Kayıt Bürosu) arayüz yazılımıyla başlamıştı. Ardından iletişimimiz ve iş ilişkimiz arttığı için daha sonraki çalışmalarda daha rahat bir işbirliği yaptık. PayFlex uygulaması şu an tüm ihtiyaçlarımızı karşılıyor. Yakın zamanda kurum tahsilatlarını internet bankacılığı üzerinden yapabilmek gibi bir hedefimiz var. Ayrıca doğrudan borçlandırma sistemini de aktif hale getirmek istiyoruz. Vergi tahsilatı çalışmalarında başarılı bir geçiş yaptık ve bunu devam ettirmek, internet bankacılığına aktarmak istiyoruz. Yeni projelerimizde de İnnova ile işbirliğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz” diyor.

PayFlex Tahsilat Çözümleri
Bu Hizmet Hakkında Bilgi Almak İstiyorum