- ÇÖZÜM : Başvuru Kiosk Çözümü

- SEKTÖR : Finans

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Kiosku


Garanti Bankası, müşterilerine internet bankacılığı hizmetini şubelerinde 1000'den fazla noktaya yerleştirilmiş Kiosk İnnova kioskları aracılığıyla veriyor.

Köklü bir geçmişe sahip olan ve Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankası olma özelliğini taşıyan Garanti Bankası, geniş çalışan kadrosu müşterilerinin her türlü finansal ihtiyacına cevap veriyor.

 

Türkiye’nin en yenilikçi bankası olarak bilinen Garanti Bankası, internet bankacılığı hizmetini kullanan müşterilerine alternatif bir kanal sunmayı hedefliyordu.

 

Kiosk İnnova tasarımcıları ve mühendisleri, 19" büyüklüğünde bir ekrana sahip, dayanıklı ve tamamen duvarın içine gömülü olan bir kiosk tasarladı.

 

Tasarlanan kiosklar, Garanti müşterileri tarafından beğenildi ve kısa sürede müşteriler vezneyi kullanmak yerine işlemlerini kiosk üzerinden gerçekleştirmeye başladı. Şu anda tüm Garanti Bankası şubelerinde 1000’den fazla Ki kiosku kullanılıyor.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Kiosku

 

 

İnternet Bankacılığı Kiosku

Köklü bir geçmişe sahip olan ve Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankası olma özelliğini taşıyan Garanti Bankası, geniş çalışan kadrosu müşterilerinin her türlü finansal ihtiyacına cevap veriyor. Kurumsal, özel, ticari, KOBİ, bireysel ve yatırım bankacılığı dahil olmak üzere tüm alanlarda faaliyet gösteren Garanti; ödeme sistemleri, bireysel emeklilik, leasing, faktoring, menkul değerler ve portföy yönetimi alanlarında hizmet veriyor.

 

Türkiye’nin en yenilikçi bankası olarak bilinen Garanti Bankası, internet bankacılığı hizmetini kullanan müşterilerine alternatif bir kanal sunmayı hedefliyordu. Şubelerin metrekare maliyeti oldukça yüksek olduğu için banka, duvara monte edilmiş, kompakt ve kullanıcı dostu bir tasarıma ihtiyaç duyuyordu.

 

Kiosk İnnova tasarımcıları ve mühendisleri, 19" büyüklüğünde bir ekrana sahip, dayanıklı ve tamamen duvarın içine gömülü olan bir kiosk tasarladı.

 

Tasarlanan kiosklar, Garanti müşterileri tarafından beğenildi ve kısa sürede müşteriler vezneyi kullanmak yerine işlemlerini kiosk üzerinden gerçekleştirmeye başladı. Kullanım istatistiği beklenenin çok üstünde olduğundan, banka bu yeni internet bankacılığı kiosklarını tüm şubelerine yaymaya karar verdi. Şu anda tüm Garanti Bankası şubelerinde 1000’den fazla Ki kiosku kullanılıyor. Aynı zamanda İnternet Bankacılığı kiosklarının yanında Alo Garanti telefon kioskları da yaklaşık 1000 adet sahada kurulu olarak başarıyla çalışmaktadır.