Ağ Yönetimi

İnnova, işletmelerin teknik desteğe önemli oranda ihtiyaç duyduğu konu olan Ağ Yönetimi’nde en yetkili iş ortakları olmayı vaat ediyor.

 

Ağ yönetimi İnnova’nın işi

İnnova tarafından sunulan yerel ve geniş ağ (LAN-WAN) yönetimi; operasyon destek(L1-L2-L3 üretici destek), günlük izleme ve genel ağ yönetimi hizmetlerinden oluşur. Müşteri sorununun analiz edilmesi ve en uygun çözümün sunulması, iyileştirme ve geliştirmeleri destekleyen proaktif yaklaşım, konfigürasyon yedeklerinin alınması gibi önemli operasyonların tamamı, konusunda uzman İnnova ekipleri tarafından yönetilir.

Ağ üzerinde çalışmakta olan load balancer (yük dengeleyici), router (yönlendirici), switch (ağ anahtarı) ve diğer aktif ağ cihazlarının yönetimi müşteriye en uygun ağ yönetim yazılımları aracılığıyla gerçekleştirilir.

 

Uzaktan güvenli erişim ile yönetim

İnnova bünyesindeki uzmanlar tarafından, VPN (Virtual Private Network) sayesinde şirket kaynaklarına internet üzerinden güvenli bir şekilde bağlantı sağlanır. Buradaki ana amaç ise mobil ofis uygulamaları ile kazanılan zamanı güvenli bir bağlantıyla desteklemek olarak nitelendirilebilir. Böylece alınan profesyonel destek ile maliyetler de ciddi oranda azaltılmış olur.

 

Ne sunuyoruz?

Bu hizmet kapsamında İnnova çalışanları; müşterinin donanımları üzerinde ürün ve yazılımların temini, kurulması ve 7X24 hizmet verebilir şekilde ayakta tutulmasını sağlıyor. Bu hizmet sayesinde İnnova müşterileri kendi bünyesinde personel bulundurma sorumluluğundan kurtuluyor ve ağ ürünlerinin daha yetkin kişiler tarafından yönetimi sağlanıyor.

İnnova ekibi, meydana gelecek sorunların daha önceden tespit edilmesi durumunda kullanıcıların yaşayabileceği kesintilerin önüne geçmeyi de hedefliyor. Böylece kesintisiz hizmetin de önü açılıyor.

 

Rekabetçi fiyat analizi

Sahip olunan üretici iş ortaklıkları sayesinde sağlanan fiyat avantajları, geniş uzman kadrosu, paylaşımlı hizmet avantajları ile rekabetçi fiyat sunar.

 

Önemli kazanımlar

  • Konusunda uzman bir ekiple çalışma olanağı
  • Önceden sorun tespiti
  • Maliyet avantajı
  • İnnova uzmanlarından 7x24 kesintisiz destek
  • Uçtan uca her ölçekte ağ yönetimi