Başarı Hikayeleri:

Vialand Teknoloji Projesi

Genel Bakış

Türkiye’nin ‘ilk uluslararası tema parkı’ olarak Gürsoy Group & Via Properties işbirliğiyle Eyüp’te, yaklaşık 100 futbol sahası büyüklüğünde bir alana inşa edilen Vialand, eski İstanbul’u günümüze taşıyan ana caddesi, şatosu ve dünya tarihinden efsane karakterleri içinde barındıran maceralarıyla dev bir eğlence kenti niteliğinde. Tüm bu özellikleriyle küçük ziyaretçilerin ilgisini çekmek için tasarlanmış olan Vialand bünyesinde ayrıca, 100 bin metrekarelik bir gösteri merkezi bulunuyor.

Mevcut Durum

Her yıl milyonlarca kişinin ziyaretine olanak verecek şekilde tasarlanan Vialand projesinde teknoloji her noktada kendini hissettiriyor. Ziyaretçilerin aktivitelerden haberdar olabilmesi, etkinlik alanlarında yönlerini kolayca bulabilmesi, bilet alma ve etkinlik girişlerini sorunsuzca yapabilmesi Vialand projesi kapsamındaki en önemli beklentilerdi.

Kiosk İnnova Çözümü

Self servis cihazlar ve digital signage sistemleri konusundaki uzmanlığı nedeniyle tercih edilen Kiosk İnnova, Vialand projesinin teknoloji danışmanlığını uçtan uca üstlendi. Proje kapsamında ihtiyaç duyulan yüzlerce ekipmanın; tedariği, kurulumu ve teknik desteği tamamen Kiosk İnnova tarafından sağlandı.

Yaklaşık 2,5 aylık bir süreçte tamamlanan projede Kiosk İnnova, Vialand tema parkındaki; bilet satış kioskları, bilet sistemleri, bilet yazıcıları, bilgilendirme ekranları, dokunmatik ekranlar ve turnike sistemlerini kurdu. Ayrıca AVM içerisinde, yönlendirme (wayfinding) kioskları ve bilgilendirme kiosklarının yanı sıra Kiosk İnnova, ziyaretçi memnuniyetini sağlayacak pek çok teknolojik cihazı ve gerekli altyapıları hayata geçirdi.

Sonuç

Bu proje sayesinde Vialand, ziyaretçilerine, etkileyici bir gün geçirebilmeleri için tüm olanakları sunmuş oldu. Bilet kiosklarında ödemelerini kolayca yapan müşteriler, kendi biletlerini aynı kiosklardan bastırarak turnikelere yöneliyor, ihtiyaç duydukları her noktada bilgilendirme ve yönlendirme ekranlarına başvuruyor. Baştan sona en yeni teknolojiyle donatılan Vialand, Kiosk İnnova çözümleri sayesinde yalnızca ziyaretçilerin rahatını değil, projenin prestijini de artırıyor. Her geçen gün daha fazla ziyaretçi, bu göz alıcı dünyayı keşfetmek için Vialand’e geliyor.

Kiosk İnnova ise bu projeyle Türkiye’nin ilk büyük tema parkının tüm donanım altyapısını hazırlamış olmanın yanı sıra, üstlendiği teknoloji danışmanlığı görevi sayesinde Vialand ile uzun vadeli bir işbirliğini de başlatmış durumda.