Başarı Hikayeleri:

Kiosk ve Digital Signage Çözümleri

Genel Bakış

Dünyadaki en önemli spor etkinliklerinden biri olan ve birçok spor dalını kültür ve spor festivalinde buluşturan Universiade Kış Oyunları’nın 25.si 2011 yılında Erzurum’da düzenlendi.

Mevcut Durum

Tüm dünyadan gazeteciler, sporcular ve izleyicilere ev sahipliği yapan Universiade 2011 organizasyonunda, bilgi akışını sağlamak için bilgilendirme ekranlarına ihtiyaç duyuluyordu. Bunun dışında tüm organizasyonun izlenebildiği ve yönetilebildiği bir sistemin de kurulması gerekiyordu.

Kiosk İnnova Çözümü

Veri akışını sağlamak için tüm şehre, toplam 500 metre karelik bir alan kaplayan, içlerinde LED ekranların da bulunduğu 300 kiosk ve dijital pano yerleştirildi. Ayrıca, kurulan ‘Oyun Yönetim Sistemi’, sporcuların skorlarını ve müsabakaların sonuçlarını tüm site içerisindeki panolara anlık olarak taşıdı.

Sonuç

Oyunlar süresince etkinlikler, skorlar ve anonslar şehirdeki tüm LCD ve LED ekranlar ile interaktif kiosklarda görüntülenebildi. Etkinliklerin canlı olarak izlenebildiği LED ekranların kapladığı alan toplamda 500 metrekareden fazla büyüklüğe ulaştı. 10 farklı yerden gelen canlı içerikler, 18 LED ekrana dağıtılarak organizasyona dahil olan otel, restoran gibi mekanlarda gösterildi. Bunun dışında sporcular ve hakemlere ait uçak biletleri, konaklama, transfer, kişisel etkinlik ajandası gibi bilgilerin akışı da yine müsabakaların yönetildiği Oyun Yönetim Sistemi tarafından kontrol edildi. Diğer taraftan projenin en önemli ayaklarından biriyse zamanlama ve skor sistemi oldu. Bu sistem sporcuların hızları, atlayışların yüksekliği ve mesafelerin tam olarak ölçümlenebilmesini sağladı. Bu bilgiler de anlık olarak edinilerek canlı yayınlandı.