Başarı Hikayeleri:

Trump Towers Mall Digital Signage Projesi

Genel Bakış

Trump Towers Mall, dünyanın en prestijli şirketlerinden Trump Organization tarafından, İstanbul’un iş merkezi Mecidiyeköy’de, iş ve alışveriş kompleksi olarak inşa edilmiş ve 2012 yılında kapılarını açtı. Trump Tower, merkezi konumu ve bünyesindeki birbirinden ünlü markaları ile iş ve alışveriş dünyasının önemli mekânlarından biri haline geldi.

Mevcut Durum

Geniş bir kitleye hitap eden dev bir kompleks olan Trump Towers Mall, yurtdışındaki emsalleri kadar başarılı ve ziyaretçi kitlesine uygun bir reklam ve haber içerikli yayınların yapılacağı bir merkezi sisteme ihtiyaç duyuyordu.

Bu proje, mekan içerisindeki alanları hem işlevsel hem de donanımsal olarak kullanışlı şekilde değerlendirme amacıyla tasarlandı. Her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği Trump Towers Mall, mekân ve marka değerini teknoloji ile daha donanımlı hale getirmeyi amaçlıyordu.

Kiosk İnnova Çözümü

Mekânın çizgisine ve ihtiyaca en uygun şekilde planlanan proje kapsamında, Trump Towers Mall içerisinde uygun noktalara 65 adet ekran ve merkezi yayın sitemini oluşturan donanım ve yazılım bileşenlerinin kurulumu yapıldı. Alan kullanımı açısından 55 inç ve 46 inç olmak üzere iki farklı ekran tipi kullanıldı. Farklı boyutlardaki ekranlar, titizlikle belirlenen noktalara doğru açılarda monte edilerek ziyaretçilere gösterimi yapılan reklam ve haber içerikli yayın kolaylıkla izlenebilmesi sağlandı.

Projede, merkezi yayın sistemi uygulama platformu olarak, dünya çapında lider bir marka olan Scala Digital Signage uygulaması tercih edildi. Yayın yönetimi Kiosk İnnova ekibi tarafından yapılan projede, reklam videolarının belirlenen program çerçevesinde yayınlanması ve raporlaması yapılıyor. Reklam yayınları dışında, proje için özel tasarlanan fon ve şablon tasarımları ile güncel haberler, hava durumu bilgileri görüntülenebiliyor.

Sonuç

Trump Towers’a Kiosk İnnova tarafından kurulan 65 adet ekran sayesinde kompleksin ziyaretçi kitlesine uygun reklam ve haber içerikleri merkezi bir sistem üzerinden yayınlanıyor. Kullanılan ekranlar mekânın çağdaş görünümüyle bir bütünlük oluşturarak ziyaretçilerin bu ekranlardan bir çok haber ve bilgiye ulaşmaları sağlanıyor.