Başarı Hikayeleri:

Teknosa Mağaza İçi Online Satış Kioskları

Teknosa mağazalarında herkes aradığını bulacak. Teknosa.com kioskları sayesinde tüm Teknosa ürün yelpazesine anında ulaşabilmek mümkün.

Türkiye’nin en büyük teknoloji perakende zincirlerinden biri olan Teknosa, son yıllarda büyük hız kazanan online satış sitesi Teknosa.com’u fiziksel mağazalarıyla buluşturacak yepyeni bir projeye imza attı. Tüm kioskları ve donanım altyapısı Kiosk İnnova tarafından sağlanan proje sayesinde Teknosa müşterileri artık, gittikleri mağazada bulamadıkları ürünleri Teknosa internet mağazasından anında sipariş edebiliyor.

Neden satış kioskları?

Teknosa, güçlü tedarik zinciri ve gelişmiş lojistik altyapısıyla ürün yelpazesini her gün Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırıyor. Yine de mağazaları ziyaret eden müşterilerin tüm ürünlere erişebilmesi için online satış mağazasının desteğine ihtiyaç duyuluyordu. Müşterinin herhangi bir ürünü o anda mağazadan herhangi bir nedenle satın alamaması durumunda, kiosklar üzerinden Teknosa.com web sitesine bağlanarak satın alma işlemini anında gerçekleştirebilmesi projedeki ana beklentiydi.

Tüm ürünler sadece bir tık uzakta...

Donanımı ve yazılımı uçtan uca Kiosk İnnova tarafından geliştirilen projede, 19 inç büyüklüğünde ekrana, metal klavyeye ve internet bağlantısına sahip kiosklar kullanıldı. Teknosa.com web mağazasına bağlanmak içinse kiosklar üzerinde Ki Browser bulunuyor. Müşteri, mağaza içerisinde bulamadığı herhangi bir ürünü bu kiosklar üzerinden Teknosa.com’a bağlanarak anında satın alabiliyor. Satın alma işlemi kredi kartı ve banka kartı kullanılarak gerçekleştiriliyor. Ürün seçimi, satın alma vb. diğer tüm adımlarda yine, tecrübeli TeknoSA çalışanları müşterilere yardımcı oluyor.