Başarı Hikayeleri:

MyBilet self servis bilet satış kiosku

Yılda 37 milyon bilet satışı yapan, Türkiye’nin eğlence sektöründeki ilk ve en büyük online bilet satış firması MyBilet, self servis satış işlemlerini kolaylaştıracak bilet kioskları için Kiosk İnnova’yı tercih etti.

Türkiye’de eğlence sektörüne yönelik ilk elektronik bilet sağlayıcı firmalardan biri olan MyBilet, kurulduğu 1998 yılından bu yana tiyatro, sinema, festival vb. pek çok etkinlik için bilet satışı yapıyor. MyBilet.com internet sitesi, ülke çapında 19 ilde yaklaşık 200 noktada konumlandırılmış self servis kiosklar ve mobil uygulamalar ile yapılan bilet satışlarının sayısı her yıl toplam 37 milyonu buluyor.

Yeni bilet kioskları çok yetenekli

Kiosk İnnova’nın 10 yılı aşkın sürede elde ettiği mühendislik birikimini yansıttığı yepyeni bir kiosk projesiyle MyBilet, müşterilerine kredi kartı ile self-servis bilet satışı yapmak için biletleme kiosklarını kullanıyor. Biletleme kiosklarında müşteriler, online olarak daha önceden satın alınmış biletleri, PNR numarası sayesinde anında basabiliyor ya da seçtiği etkinliğin biletini anında self servis olarak satın alabiliyor.

Çift ekran ve çoklu bilet basım özellikleri

MyBilet tarafından Türkiye’nin en prestijli AVM’lerine ve anlaşmalı sinema salonlarına yerleştirilen çift ekranlı kiosklar, kredi kartı ile bilet satışının dışında, ikinci ekranıyla fragman ve reklam gösterimlerine de olanak sağlıyor. Yoğun çalışma temposuna uygun bilet basım özelliği sayesinde MyBilet kioskları seri bilet basımı yapabiliyor. Okul etkinlikleri ve toplu sinema gösterimleri gibi, aynı anda birden fazla biletin basılmasını gerektiren durumlar kiosklar için kesinlikle sorun oluşturmuyor.