• Kiosklar
  • Yazılımlar
  • Hizmetler

Yazılımlar: Scala


Scala Digital Signage Uygulaması, internet erişimi olan herhangi bir yerden yüzlerce hatta binlerce ekrana multimedya içerik yollayabilen ve bu iletilen içeriklerin yayınlanma yönetimini yapabilen sunucu tabanlı komple bir çözüm paketidir.


Reklam, güncel kampanya ve hizmet duyurumları, uzaktan eğitim, kurumsal iç iletişim gibi çok farklı alanlarda kullanım alanı olan digital signage ağlarında, Scala Digital Signage uygulama paketi ile neredeyse her tür görsel iletişim malzemesi, Windows tabanlı bir network üzerinden kolayca dağıtılabilir. Tek bir merkezden, düşük maliyetli bir operasyon ile tek bir binadaki ekranlardan coğrafi olarak dağıtık yapıdaki yüzlerce şubede; nokta veya bölge için özelleşmiş yayınlar yapılabilir, canlı yayın gösterimleri devreye alınabilir. Ekranlarda, Internet ortamından alınan anlık verilerin, haberlerin ekranlarda yer alması mümkündür.


Scala Digital Signage Uygulaması; şablon tasarımlarının yapılmasına ve içerik düzenlemelerine imkan veren Scala-Designer, merkezi sunucu donanımı üzerinden uç noktalardaki yayın programının oluşturulması, yönetilmesi ve uçların izlenmesi gibi yönetim fonksiyonlarını üstlenen Scala-Content Manager ve uç noktalarda verilen yayın planına göre içeriklerin gösterimini sağlayan Scala-Player bileşenlerinden oluşan bir pakettir. Java, VBS, Phyton gibi yazılım dilleri ile yapılan ek geliştirmeler ile üçüncü parti uygulamalar ile entegrasyona açık bir platform olan Scala Digital Signage uygulaması ile ekranlarda yayınlanan içeriklerin geriye dönük raporlaması da yapılabilir. Scala Digital Signage uygulaması ile etkileşimli uygulamalar devreye alınabilir ve uç noktalarda tam kontrol sağlanabilir. Endüstriyel ekranlarda uzaktan açma-kapama, ses ve renk ayarları gibi kontroller Scala platformu ile tek bir merkezden, otomatik olarak belirlenen zaman planı doğrultusunda yapılabilir.


Güncel teknolojilerin kullanımını fonksiyonel olarak desteklemek üzere sürekli güncellenen Scala Digital Signage uygulaması, dünyada en çok tercih edilen platform olup, Türkiye’de de AVM, dış mekan reklamcılık, metro, spor tesisleri, kurumsal firmalar gibi ortamlarda yer alan binlerce ekranın içerik yayın yönetiminde aktif olarak kullanılmaktadır.


DS Suit