Başarı Hikayeleri:

Reel Sinemaları Self Servis Bilet Kiosku

Genel Bakış

Emaar, Birleşik Arap Emirlikleri’nin en önemli ticari şirketlerini barındıran gruplarından biri… Bu yapının perakende kanadı olan Emaar Retail bünyesindeki sahibi olduğu Reel Sinemaları ise Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük THX-sertifikalı Cineplex ekranlı sinema zinciri olma özelliğini taşıyor. Reel Sinemaları’nın sadece Dubai Mall’daki şubesinde aynı anda 2 bin 800 kişi film izleyebiliyor. Dolayısıyla gün içerisinde Dubai Mall’ı ziyaret edenler arasında büyük bir izleyici kitlesi bulunuyor.

Mevcut Durum

Reel Sinemaları, Dubai Mall’da sinemaya gitmek isteyenler için müşterilerin uzun kuyruklara beklemesine son vermek ve bilet alma işlemini çok daha kolay hale getirmek istiyordu. Ayrıca, müşterilerin izlemek istedikleri filmleri seçmeden önce fragmanları da seyrederek karar vermelerine yardımcı olan bir çözüm arıyordu. Bu çözüm hem bilet satış süreçlerini kısaltmalı, hem de müşteri memnuniyetini artırarak salonların daha fazla tercih edilebilmesine yardımcı olmalıydı. Bunun için izleyicilerin kendi oturacakları yerleri seçebilmeleri de gerekiyordu.

Kiosk İnnova Çözümü

Kiosk İnnova, Reel Sinemaları’na özel olarak ürettiği kiosklarla Orta Doğu’da, bilet satın alma işlemlerinde self servis dönemini başlattı. Çift ekranlı bilet satış kiosku ile hem bilet alımında hem de film seçiminde izleyicilerin işleri çok kolaylaştı. Dubai Mall’daki Reel Sinemaları’ndan bilet almak isteyenler için film seçmek hem eğlenceli, hem de zaman almayan bir işe dönüştü. Reel sinemaları müşterileri, kioskun üst kısmında bulunan 19 inç büyüklüğündeki ikinci ekrandan filmlerin fragmanlarını, Reel sinemalarının ve diğer firmaların tanıtım filmlerini sesli bir şekilde izleyebiliyorlar.

Sinemaseverler gidecekleri filmin bulunduğu salondaki koltuk düzenini self servis kioskta bulunan 17 inç boyutundaki alt ekrandan görerek seçiyor, ardından kredi kartlarını kioska yerleştirerek ödemeyi kolayca gerçekleştiriyor.

Ayrıca Kiosk İnnova’nın tesislerinde tasarlanan ve üretilen çift ekranlı bilet kioskları, sinemanın kurumsal kimlik ve renklerine uygun olarak giydirildiğinden sinemanın genel görünümüne de olumlu yönde katkı sağlıyor. Reel sinemaları, daha modern ve dinamik bir görünüme bürünüyor.

Sonuç

Dubai’de sinemanın önemli oyuncusu olan Reel Sinemaları, Dubai Mall’daki 22 salonunda film izlemek isteyenler için bilet satın alma süreçlerini kolaylaştırıyor. İzleyicinin izleyeceği filme karar vermesi ile koltuğuna geçmesi arasındaki süre kısalıyor. Dubai Mall’da her gün, film izlemek isteyen yüzlerce müşteri, Reel Sinemaları Self Servis Bilet Kioskları sayesinde gişelerde sıra beklemeden; istedikleri filmi, seansını, salonunu ve koltuğunu seçerek biletlerini bastırıyor. Böylece gişe önünde oluşan uzun kuyruklarda beklemek zorunda kalmıyor.