Ödeme Kiosku Güvenliği

Ödeme kioskları, tüm dış etkenlerden gelebilecek ve online tehditlere karşı maksimum koruma sağlamaktadır.Ödeme kiosklarının çevresinde genellikle herhangi bir güvenlik önlemi bulunmaz. Bu yüzden de kioskların her türlü saldırıya karşı dayanıklı bir şekilde tasarlanmaları gerekir. Bu makinalar dış mekanlara yerleştirildiği için, her türlü hava koşuluna maruz kalacaktır. Bu sebeple kioskların su geçirmez olması gerekir. Doğal unsurlardan doğabilecek sorunlar yanında hırsızlık, kiosk makinelerinin karşılaştığı başlıca sorunlar arasında yer alır. Ancak bizim kullandığımız son model tasarım teknolojileri ve en dayanıklı malzemeler sayesinde hırsızlık bir tehdit oluşturmaktan çıkar.

Minimum 2 mm karbon çelik gövde

2 mm genişliğinde karbon çelikten yapılmış gövdeye sahip olan kiosk makinelerimiz, bu işte güvenliğe ne kadar önem verdiğimizin yegane göstergesidir. Kiosklarımızda servis kapakları ekstra olarak güçlendirilir, dokunmatik panel ise organik camdan yapıldığı için çekiç darbelerine bile dayanabilir. Birden çok kilit miline sahip olan kapılar dışardan yapılan her türlü müdahaleye dayanır ve sadece güvenlik anahtarıyla erişim sağlanır. Kapı boyunca uzanan menteşe paslanmaz çelikten yapılmıştır. Şifre panelinin tasarımında ise alüminyum kullanılmış ve metal tuş takımının seçilmesi de panelin ömrünün uzaması sağlanmıştır.

Kioskların sabitlenme işlemi, içinde bulunan montaj noktalarının dikey veya yatay zeminlere sabitlenmesiyle gerçekleşir. Gömme montaj ve çelik yüze sahip modeller güvenlik açısından daha sağlıklıdır. Kioskların dışarıda kalan yüzeylerin, çelik/paslanmaz çeliklerle kaplanması, makinaların daha uzun ömürlü olmasını sağlarken, her türlü tehlikeye karşı makineleri daha dayanıklı hale getirir.

Güçlendirilmiş cam koruması

Güçlendirilmiş camlar, sahip oldukları özellikler sayesinde kioskların ihtiyaçlarına cevap verir. Kiosk makineleri için oldukça kullanışlı olan güçlendirilmiş camların en can alıcı noktası sağlamlığıdır. Cihazlar, sağlamlığını üretim aşamasında uygulanan özel ısıtma teknikleri ve kullanılan kimyasallardan alır. Dayanıklılığın arandığı hem iç, hem de dış ortamlar için kusursuz olan kiosklarımızda bulunan güçlendirilmiş camlar, kırılması oldukça çok zor malzemelerden üretilmiştir ve kırılması durumunda da olası yaralanmaları önlemek için küçük ve sivri olmayan dairesel parçalar şeklinde dağılır. Bu da halka açık mekanlarda meydana gelecek olası bir kazanın zararlarını minimuma indirir.

Ekstra güvenlik önlemleri

Kiosklar kasada bulunan nemi, sıcaklığı ve monitor sistemi için ayrılan enerjiyi kontrol eden birimlere ve bu birimlerin çalışmasına olanak sunan kesintisiz güç kaynağı sistemlerine sahiptir. Ayrıca bu kontrol birimleri darbe sensörlerine ve LED'li uyarı sistemlerine sahiptir.

Ödeme Kiosklarında Bulunan Güvenlik Unsurları*

 • Kiosk güvenlik kameraları
 • Kiosk alarm sistemleri
 • Ekstra dayanıklılık için demir kaplama
 • Çelik ahize, klavye ve iz topu (trackball)
 • Sıcağa ve suya dayanıklılık
 • Saldırılara karşı uyarı sistemi
 • Monitör için güçlendirilmiş 6 mm cam
 • Her türlü saldırıya dayanabilecek güçlü tasarım

PCI DSS koşullarını sağlama

PCI Güvenlik Standartları, kartla yapılan ödemelerde kullanıcı bilgilerini korumak amacıyla ortaya çıkmıştır. Bu standartlar; araçlarla, ölçümlerle ve destek kaynaklarıyla ilgili belirli şartlardan oluşur. Bu şartlar ödeme işlemi sırasında işletmelerin kart sahiplerinin bilgilerini koruyup, kart sahiplerine güven vermeleri konusunda işletmelere yardımcı olur. PCI DSS standartları, dayanıklı veri güvenlik süreçlerinin geliştirilmesinde meydana gelebilecek herhangi bir sorun neticesinde kullanıcının hukuki işlem başlatmasına yardımcı olur. Bu sürece dolandırıcılık koruması ve belirlenmesi ile güvenlik ihlalleri dahildir.

İşlevsel Güvenlik Donanımları*

 • EMV (çip ve şifre) teknolojisine sahip banka ve kredi kartı okuyucular
 • Parmak izi tarayıcıları (tek parmak veya hepsi)
 • Arka ışıklandırmalı kameralar ile yüz tanıma sistemi
 • Göz tanıma sistemi
 • İmza tanıma sistemi
 • Vize pasaport, gümrük belgeleri gibi dokümanları tarama sistemi
 • Şifreli tuş takımları

*Bu özelliklerin bazıları opsiyoneldir. Kişiselleştirmeniz için gerekli olanları konuşmak için lütfen Kiosk İnnova ile bağlantıya geçin.

Ödeme kiosklarının güvenlik özellikleri hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın: EMV sertifikasıUZMANIMIZA DANIŞIN

Şirketinizde, self servis kiosklarımızdan nasıl faydalanabileceğiniz konusunda detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

KİOSK YAPILANDIRMA ARACI

Size en uygun self servis ödeme kiosku hangisi?

Formu doldurun, ihtiyaç duyduğunuz tüm donanım ve yazılım özelliklerine sahip, size özel kiosku hazırlayalım.

Şimdi Başlayın!

Standart Ödeme Kiosku Modellerimiz

BİR SONRAKİ ADIM İÇİN HAZIR MISINIZ?

Kiosk İnnova'yı tercih edenler