ECB Sertifikası

Nakit para yatırma ve çekme özelliklerine sahip ödeme kiosklarımız, Avrupa Merkez Bankası (ECB) tarafından da onaylı...Euro bölgesi ülkelerindeki kredi kartı ve banka kartı kullanımının hızlı artışına rağmen, nakit para hala en yaygın ödeme yöntemlerinden biri... Nakit para, ödeme işlemleri için daha basit ve zahmetsiz bir seçenek olduğu için muhtemelen önümüzdeki uzun yıllar boyunca da bu pozisyonunu koruyacak. Bu sebeple, self servis ödeme kioskları için belirlenmiş standartlara ek olarak, madeni ve banknot Euroların kullanıldığı platformlarda da regülasyonlara sürekli ihtiyaç duyulacak.

Nakit ödeme neden önemli?

  • Nakit ödemeler, perakende işlemler ve diğer olası ödemeleri gerçekleştirmek için kullanılan en hızlı ve en yaygın ödeme şekli olmaya devam edecektir.
  • Küçük nakit ödemelerin toplam masrafı tüm elektronik ödeme yöntemlerinden çok daha az olduğu için, nakit ödeme hala en ucuz ödeme yapma yoludur.
  • Nakit ödeme, banka hesabı olmayan veya elektronik ödeme yöntemlerine erişimi olmayan insanlar için de uygun olduğu için en kapsamlı ödeme biçimidir.
  • Nakit ödeme, diğer yöntemlere nazaran dolandırıcılık ve sahtekarlığa karşı daha güvenli olduğunu kanıtlamıştır.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) standartları

Avrupa Merkez Bankası (ECB) yaptığı iş gereği nakit parayla çalışanlara hatırı sayılır derecede yardım sağlar ve Euro banknotlarının güvenlik özellikleri hakkında bilgi dağıtımını sağlaması ve güvenilirliklerinin (ECB standartları) nasıl kontrol edilmesi gerektiği konusunda tavsiye vermesi için birçok araç geliştirmiştir.

Önde gelen yüksek hızlı para sayma makineleri ve ödeme kioskları üreticileri, ürünlerine doğrulama detektörleri yerleştirme yolunda sistematik yaklaşımlar geliştirmişler ve böylece ürünlerinin birlikte çalışabilme özelliklerini artırmışlar ve uyum zorluklarını düşürmüşlerdir. Sonuç olarak ise tüm paydaşlar için kullanımı ücretsiz olan ortak detektör arayüzü (CDI) ortaya çıkmıştır. Ürünlerine CDI yerleştirmek isteyen her üretici, bir gizlilik anlaşmasıyla korunan test protokolleri ve simülatörleri sağlayan ECB'den destek alabilir. Bu protokol ve simülatörler, şirketlerin ürünlerinin doğru çalıştığından ve olabilecek en yüksek güvenlik seviyesini karşıladığından emin olmaları için geliştirilmiştir.

ECB onaylı Kiosk İnnova cihazları

Kiosk İnnova çözümleri güvenliğe her zaman büyük önem veriyor... Madeni ve banknot Euro ödemeleriyle uyumlu CSH410 ödeme kioskları da ECB onayı ile üretiliyor.

Kiosk İnnova, nakit para döngüsünün güvenilirliğini ve doğruluğunu güvence altına almak için Avrupa'da kullanılan tüm ödeme makinelerinde bulunma zorunluluğu getiren ECB belgesini alarak, ürünlerinin tüm Avrupa'da yaygın bir şekilde kullanılabilmesinin önünü açtı. Euro banknotlarını hızlıca saymak ve düzenlemek için özel olarak geliştirilen ve bunu yaparken bir yandan da Avrupa piyasasının sahte banknot ve madeni paraları takip edip belirlemesine yardımcı olan Kiosk İnnova ürünleri, aşağıdaki testlerin hepsinden geçmiştir:

  • Doğrulama: Sahte paraları belirler ve kabul etmez
  • Uygunluk: Kirli ve hasar görmüş paraları tekrar geri dönüştürülebilmeleri için belirler ve ayırır
  • İzleme: Kalpazanlıkla mücadele için müşteri bilgilerini izini sürer


UZMANIMIZA DANIŞIN

Şirketinizde, self servis kiosklarımızdan nasıl faydalanabileceğiniz konusunda detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

KİOSK YAPILANDIRMA ARACI

Size en uygun self servis ödeme kiosku hangisi?

Formu doldurun, ihtiyaç duyduğunuz tüm donanım ve yazılım özelliklerine sahip, size özel kiosku hazırlayalım.

Şimdi Başlayın!

Standart Ödeme Kiosku Modellerimiz

BİR SONRAKİ ADIM İÇİN HAZIR MISINIZ?

Kiosk İnnova'yı tercih edenler