Başarı Hikayeleri:

Mesa Kartall Projesi

Genel Bakış

1969 yılından beri hem ülkemizde hem de yurtdışında imza attığı konut ve inşaat projeleri ile adından söz ettiren MESA Mesken Sanayii A.Ş, sektörünün lider konut markalarından biridir. Zaman içerisinde faaliyet alanlarını genişleterek şirketler topluluğu kimliğine ulaşan MESA bünyesinde, yaklaşık 4 bin personel görev almaktadır. Tüm Türkiye’de MESA’nın imzasını taşıyan 7 milyon m2 alana sahip, 70 binden fazla konut bulunmaktadır.

Mevcut Durum

MESA, yeni konut projelerinden MESA Kartall Projesi için, ziyaretçilerin projeyi rahatça tanımalarına ve hatta sanal olarak gezmelerine imkân verecek bir yöntem arayışındaydı. MESA, bu amaçla kalitesi ve estetik anlayışı ile örtüşen bir donanım ve uygulama çözümüne ulaşmayı hedefliyordu.

Kiosk İnnova Çözümü

MESA için tasarlanan özel çözüm, satış ofisinde oluşturulan özel bölümde, iç mekan dekorasyonuna uygun bir kabin içine yerleştirilen dokunmatik ekranlı bilgisayar ve estetikten ödün vermeden, duvara konumlandırılmış bir videowall bulunuyor.

"MESA Kartall" satış ofisine gelen ziyaretçiler, 19” dokunmatik LCD ekran aracılığı ile kullanabildikleri özel uygulama sayesinde, projenin tüm detaylarını videowall’da görebiliyor, daireleri ve yaşam alanlarını yorulmadan keşfediyorlar. Konut projesinin 360 derece panoromik görüntülerinin yüklü olduğu uygulama ile kullanıcılara gerçek bir gezi hissi yaşatılıyor.

Satış çalışmalarına birebir destek veren çözüm için seçilen 2x2 matris yapısındaki şık videowall uygulaması ise uygulamanın barındırdığı görselleri, yüksek resim ve renk kalitesi ile yansıtarak, gerçeklik ve 3 boyut hissine katkı sağlıyor. 2x2 matris yapısındaki videowall ünitesi için 46 inç ince çerçeveli LCD ekranlar kullanıldı ve şık bir görünüm sergileyecek şekilde duvara monte edildi. Dokunmatik ekranın ve videowall ünitesinin entegre kullanımını sağlayan uygulama yazılımı, MESA Kartall için, Kiosk Innova tarafından özel olarak geliştirildi. Uygulamanın üzerinde çalıştığı paltform olan Ki Browser sayesinde, gerek uygulamanın güvenliği gerekse sağlıklı bir şekilde çalışması garanti altına alınıyor, uygulamanın kullanıcılar tarafından kapatılıp istenmeyen mecralara giriş yapmaları engelleniyor.

Sonuç

Şubat 2012’de çalışmalarına başlanan ve 15 gün içerisinde teslim edilen proje, kısa sürede satış ofisinde bir cazibe merkezi oluşturarak başarısını kanıtlamıştır. MESA, satışa ve ortamın estetiğine doğrudan olarak katkı sağlayan bu etkili çözüm ile konut projesinin tüm çekiciliğini en ince ayrıntısına kadar gözler önüne serme imkânına ulaşmıştır.