Başarı Hikayeleri:

Üretim Kontrol Kiosku

Genel Bakış

Ford Motor Company, ABD’nin ikinci, dünyanın ise beşinci büyük otomobil üreticisi olma ünvanını taşıyor. 2010 yılında yayınlanan Fortune 500 listesinde ABD menşeili şirketler arasında sekizinci sıraya oturan Ford Motor Company, 2009 yılı mali sonuçlarına göre 118,3 milyar dolar ciro açıklamıştı. Şirketin dünya genelindeki 70 fabrikasında 166 bin çalışanı bulunuyor.

Mevcut Durum

İzmit'teki Gölcük fabrikasında kullanılmak üzere Kiosk İnnova tarafından üretilen endüstriyel kiosklar, fabrika içerisinde yapılan bir memnuniyet araştırmasında yüzde 96'lık bir memnuniyet oranı elde ettikten sonra Ford Motor, Avrupa'daki diğer üretim tesislerinde de Kiosk İnnova ürünlerini kullanmaya karar verdi.

Kiosk İnnova Çözümü

Ford’un dünya genelinde sıkı bir şekilde yürüttüğü tedarik zinciri yönetim politikaları nedeniyle, herhangi bir fabrikada kullanılacak bir teknolojinin öncelikle bazı testlerden geçmesi gerekiyordu. Kiosk İnnova tarafından üretilen IND 220 model endüstriyel kiosk cihazı öncelikle İngiltere’deki merkezde zorlu testlere tabi tutuldu. Fabrika ortamındaki zorlu endüstriyel koşullarda kir, pas, yağ gibi üretimi etkileyecek materyallerden korunmak amaçlı üretilen, IP65 izolasyon sistemine sahip bu kiosklar sayesinde üretim kalitesi, dayanıklılık ve ergonomi gibi konularda testleri başarıyla geçen Kiosk İnnova, Ford’un uluslararası tedarik zinciri içerisinde yetkili satıcı olmaya hak kazandı. Bu sürecin ardından Kiosk İnnova, Ford’un ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahip birçok Kiosk modeli tasarladı ve üretti.

Sonuç

Kiosk İnnova’nın ürettiği yüzlerce endüstriyel kiosk, Gölcük’teki fabrikada kullanılmaya başlandı. Ford tarafından gerçekleştirilen bir kullanıcı memnuniyeti araştırmasının sonucunda Kiosk İnnova ürünleri, yüzde 96 gibi yüksek bir puan alarak başarısını bir kez daha kanıtladı. Bu büyük memnuniyet puanının sonucunda, bugün Avrupa’daki pek çok Ford fabrikasında tüm üretim süreçleri Kiosk İnnova’nın ürettiği kiosklarla kontrol ediliyor.