Başarı Hikayeleri:

Global Village Bilet Satış Kiosku Projesi

Yılda 7 milyondan fazla müşterinin ziyaret ettiği Global Village, gerçekleştirdiği Bilet Satış Kiosku projesi ile birlikte, bilet satış kanalı olarak Kiosk İnnova markalı ürünleri kullanıyor.

Bu sene 20. sezonunu yaşayan Global Village, toplamda 75’ten fazla ülke kültürünün tanıtıldığı, yöresel ürünlerin perakende olarak satıldığı ve yine yöresel restoranların bulunduğu bölgenin en büyük eğlence merkezlerinden biridir. Dubai’de yer alan Global Village, 1,6 milyon metrekare alan üzerine kurulmuş olup, 32 farklı pavyondan oluşan merkez her yıl 7 milyonun üzerinde ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Global Village tarafından hayata geçirilen projede, tesise giriş için gişelerden yapılan bilet satışlarına alternatif olarak Kiosk İnnova markalı self servis bilet satış kioskları kullanılıyor. Global Village bünyesinde ilk fazı tamamlanan proje ile hali hazırda kullanılan kiosklar üzerinden bilet satışları yapılmakta olup, proje yeni eklemeler ile birlikte devamlılığını sürdürüyor.

İhtiyaca uygun özel tasarım kiosklar

Kiosk İnnova projede Global Village’in gereksinimlerine ve kendisine tahsis edilen alana uygun kiosk tasarımını gerçekleştirdi. Kiosk İnnova, kabinleri; nakit satın almalar için nakit kabul ve iade modülleri, kredi kartlı ödeme için kiosklara entegre edilebilen POS cihazı, barkod okuyucusu ve makbuz yazıcısı gibi bileşenlerle donattı. Global Village’in talebine bağlı olarak uygun bilet yazıcısı seçilerek kiosklara entegre edildi. Kiosklara ayrıca reklam amaçlı olarak kullanılması için bir de üst ekran yerleştirildi.

Müşteri memnuniyeti üst düzeyde

Global Village, yıllık 7 milyonun üzerinde ziyaretçi sayısıyla bölgenin en önemli eğlence ve kültür merkezlerinden biri. Bu proje sayesinde gişelerde bilet almak için oluşan yığılmanın önüne geçilerek müşteri memnuniyeti de artırılıyor. Bugün kiosklarımız aracılığıyla her yıl 600 bin adetin üzerinde bilet satışı gerçekleşmektedir. Bu rakamın önümüzdeki sene 2 katına çıkması beklenmekte. Ayrıca Kiosk İnnova, nakit kabul ve iade özelliklerinin yanı sıra kredi kartı ödemesi yapılabilmesine yarayan kiosk tipi POS cihazı ile ziyaretçilere çeşitli ödeme alternatifleri sunarak kolayca bilet alabilmelerini sağlıyor. Kiosk kullanım oranları ve Global Village’den alınan yeni siparişler de projenin ne denli başarılı olduğunun açık bir kanıtı.

Global Village’nin projesinde Kiosk İnnova, Birleşik Arap Emirlikleri yerleşkeli iş ortağı International Empire Traders Şirketler Grubu (IET) ile birlikte çalıştı. Kiosk İnnova, kioskların (donanım olarak) üretimini gerçekleştirdi. IET ise hem kioskların kurulum ve bakımını, hem de yazılımın tasarımını ve geliştirilmesini üstlendi. Hayata geçirilen projede İnnova’nın “Uluslararası İş Geliştirme” ve “Kiosk ve Otomasyon İş Birimleri” aktif olarak görev aldı.