Başarı Hikayeleri:

DorukNet İnternet Kiosku

Halka açık alanlarda kablosuz internet hizmeti sunan DorukNet, bu hizmetini Kiosk İnnova’nın internet kiosku çözümüyle self servis hale getirdi.

Türkiye’nin ilk internet servis sağlayıcıları arasında yer alan DorukNet, 20 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren köklü bir firma. Bugün WiSpotter adlı kablosuz internet hizmetiyle anılan DorukNet, havalimanları, oteller, alışveriş merkezleri, toplu konutlar vb. mekânlarda herkesin ulaşabileceği, güvenli, ekonomik ve performanslı kablosuz ağlarıyla yer alıyor.

Kablosuz internet hizmeti

Son yıllarda kullanıcı sayısı hızla artan DorukNet, bu mekânlarda kullanıcıların internet paketlerini kolayca satın alabilecekleri self servis internet kiosklar kullanmayı planladı. DorukNet, 2011 yılında Kiosk İnnova ile gerçekleştirdiği ödeme kiosku projesi ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na kredi kartı ile internet paketi satın alınabilen kiosklar yerleştirdi.

Şifreni al, internete gir

Havalimanında beklerken internet bağlantısına ihtiyaç duyan yolcular, DorukNet’in internet kioskları üzerinden diledikleri süreyi kapsayan wi-fi paketini satın alabiliyorlar. Kredi kartıyla gerçekleştirilen ödeme işleminin hemen ardından internet kiosku tarafından bir şifre sağlanıyor. Kullanıcılar ise bu şifreyle telefonları ya da dizüstü bilgisayarları üzerinden internet kullanmaya başlıyor.