Başarı Hikayeleri:

Endüstriyel Kiosk

Genel Bakış

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Bridgestone, 133.500’den fazla çalışanı ile 150 ülkede faaliyet gösteriyor. Bridgestone Corporation’ın kurucusu Bay Ishibashi, Japonya’da ilk lastiğini 1930’da üretmiştir. O günden bu güne, Bridgestone mükemmele ulaşma tutkusu ve her zaman en ileri teknolojiye sahip lastikleri üretme azmini sürdürmektedir. Günümüzde dünyanın en önemli lastik üretim şirketi konumundaki Bridgestone, küresel lastik pazarının en başındaki lider firma konumundadır.

Mevcut Durum

Bridgestone’un en büyük üretim merkezlerinden bir tanesi de Türkiye’de Adapazarı’nda bulunuyor. Üretim merkezi, EMEA bölgesine yönelik olarak tüm lastik türlerinin üretimini gerçekleştirmekte. Üretim ortamında bol miktarda bulunan karbon tozu, aynı zamanda iletken bir ortam oluşturuyor. Bu durum özellikle kalite kontrol ve üretim merkezindeki PC’lerin sık sık arızalanmasına neden oluyordu. Standart bir bilgisayar, kurulduktan yaklaşık 3 hafta sonra kullanım dışı kalıyordu. Tüm bu sorunlar, bütün üretim sürecinin aksamasına neden oluyordu.

Kiosk İnnova Çözümü

Kiosk İnnova daha sonradan standart bir model haline gelen, lastik üretim alanının zorlu koşullarına rahatlıkla dayanabilen IP64 izolasyon standartlarına uygun endüstriyel bir kiosk tasarımı yaptı.

Sonuç

Bridgestone fabrikasına yerleştirilmiş olan kiosklar 2006 yılından bu güne herhangi bir sorun çıkarmadan görevine devam ediyor. Kioskun dayanıklı yapısı Bridgestone firmasına büyük bir maliyet avantajı sağlamış oldu.