Kiosk İnnova Blog

Perakende sektöründe Digital Signage teknolojilerinin 5 farklı kullanımı

Perakende sektörü Digital Signage gibi yeni teknolojileri hızla benimseyen ve uygulamaya alıp başarılı örnekler çıkartan bir alan. Biz de bu yazıda perakende alanında digital signage çözümlerinin en iyi beş kullanım şeklini sizinle paylaşacağız.

Devamını Oku »

Yeni Teknolojilerle Değişen ve Gelişen Digital Signage

Digital Signage; satın alma noktalarında veya insan trafiğinin yoğun olduğu alanlarda daha çok görsel ağırlıklı mesajların hedef kitleye aktarımı için kullanılan tek yönlü bir iletişim kanalı olmanın dışında artık etkileşimin, kişiye özel ve anlık yaklaşımların da devreye alındığı uygulamalar ile bambaşka bir boyuta taşındı.

Devamını Oku »

Çözüm Ortaklığı ve Sinerji

Sinerji felsefesinin, müşterilerimize sunacağımız çözümlerde bizlere büyük bir katkı sağlayacağından hareketle başlattığımız Çözüm ortaklığı çalışmalarına heyecanla devam ediyoruz. Kiosk İnnnova olarak 2013 yılında başlattığımız çözüm ortaklığı çalışmaları, daha çok self servis teknolojiler alanında sunduğumuz teknolojilere artı değer katacak çözümler odaklı giderken, şu anda self servis teknolojiler kavramını, self servis ve smart teknolojiler şeklinde daha da genişleterek, müşterilerimize sunduğumuz çözümlerde bütüncül bir yaklaşımla mükemmelliği hedefliyoruz.

Devamını Oku »

Artırılmış Gerçeklik Sonrası Mobil Cihazların Şarj Problemine Yeni Çözümler Aranıyor

Artırılmış Gerçeklik (AR) bir süredir teknoloji dünyasını yakından takip eden bizlerin oldukça sık duyduğu ve okuduğu teknolojiler arasında yer alıyor. Bilgisayar tarafından üretilen görüntü, ses, grafik ve GPS datası gibi duyusal desteklerle etrafımızdaki gerçek dünyayı algılama biçimimizi güçlendiren, dış dünyadan aldığımız bilgi miktarını katlayan Artırılmış Gerçeklik uygulamaların ticaret, eğitim, eğlence, inşaat, oyun, tıp vb. geniş bir yelpazedeki sektörlerde kendine yer bulması bekleniyor.

Devamını Oku »

Dijital çağın reklam ve pazarlama trendleri

İnsanoğlunun taş çağından bu yana süren keşif ve gelişim yolculuğunun bugünkü durağı "Dijital Çağ"... Filmlere, müziklere, kitaplara ve hatta arkadaşlarımıza ve müşterilerimize bile elektronik ortamdan ulaşma imkânı sağlayan bu çağ sadece kendi araçlarını doğru kullanabilenlere parlak bir dijital gelecek vaat ediyor.

Devamını Oku »

3 Boyutla yazılan gelecek, acaba neye benzeyecek?

Bilim kurgu filmlerinde görürsünüz. Mutfakta bir alet vardır, size ne yiyeceğinizi sorar. Aleti programlarlar ve kapağı açıldığında üzerinde dumanı tüten, mis gibi bir hamburger sizi karşılar. Sizce böyle bir şey gerçekten de mümkün olabilir mi? Bugün için değil belki… Ama benzerini görmek için ışık hızında ilerleyen gemiler yapmayı beklemeyeceğimiz kesin.

Devamını Oku »

Öğrenci işleri karmaşasına self-servis Kiosk çözümü

Dublin Business School, öğrencilerin temassız kartlarını kullanarak ders tablolarına erişebildikleri özel tasarım kiosklar kullanmaya başladı. Okul, öğrencilerin katıldıkları derslerin kaydını tutacak bir uygulamanın da geliştirilmekte olduğunu duyurdu. Üniversite öğrencilerinin hayatını kolaylaştıracak örnek bir uygulama olan bu haberden yola çıkarak, Türkiye’de daha iyisini nasıl yapabileceğimizi ele almamızda yarar var.

Devamını Oku »

Bugün kaç tane dijital reklam gördünüz?

Digital signage sistemlerinin yaygınlaşması ve reklamcılık sektörüne yeni bir soluk getirmesiyle birlikte bu alanda yapılan istatistiksel çalışmalar da hız kazandı. Bu çalışmalardan birisi geçtiğimiz 3 aylık süreçte ABD’li 5th Screen Digital firması tarafından gerçekleştirildi. Dijital reklamların kalitesini ve bilinirliğini ölçmek için yapılan anketin katılımcılarının %77’lik bir dilimi Kuzey Amerika’dan ankete katılırken %23’lük bir dilim de Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu EMEA ve Güney Amerika bölgesini temsil ediyor.

Devamını Oku »

E-devletin vatandaşla buluşma noktaları

İletişimden bankacılık işlemlerine, eğlence ihtiyaçlarımızdan günlük haberleri takip etmeye kadar birçok işlemi internetten kolaylıkla yapabildiğimizi artık Türkiye’nin çok büyük bir kısmı biliyor. Peki, neden hâlâ çok büyük bir kesim, devlet dairelerinde saatlerini harcıyor ve bu işlemler için interneti tercih etmiyor?

Devamını Oku »

Kiosk sadece ATM değil

İnteraktif kiosklar dendiğinde genellikle ilk akla gelen ATM’ler oluyor. Hem yaygınlığı hem de gün içerisinde en çok kullandığımız cihaz olduğu için ilk akla gelen olması normal. Ancak dünyada hızla yaygınlaşan ve birçok alanda kullanıma sunulan kiosklar, ikincil donanımlar sayesinde yeni kabiliyetlere kavuşuyor. İşte hepsi hayatımızı kolaylaştırmaya ve alışkanlıklarımızı değiştirmeye aday kiosk türleri…

Devamını Oku »

Diğer Sayfalar: 1 2