SkywaveATM

 

SkywaveATM: Bankacılık operasyonları
artık daha verimli

SkywaveATM ile tüm ATM cihazlarınızı tek bir merkezden kesintisiz olarak izleyin ve yönetin.

Bankacılık sektörünün önemli dağıtım ve hizmet kanallarından biri olan ATM'ler, sektör temsilcisi firmaların müşterileriyle doğrudan iletişim kurduğu noktalardan biri. Türkiye Bankalar Birliği'ne göre kullanımdaki 45 binin üzerinde ATM ile hizmet sunan bankalar için bu kanal 7x24 faal olmasıyla da ayrı bir önem taşıyor.

Bankaların operasyonel verimliliğine önemli bir katkı sağlayan ATM'lerin sürdürülebilir bir hizmet kanalı olması içinse sorunsuz olarak çalışması gerekiyor. İnnova SkywaveATM ürünü, sunduğu çeşitli avantajlar ve sahip olduğu yeteneklerle bu sorunsuz ortamın oluşmasına yardımcı olarak sektörün işleyişine önemli bir katma değer sağlıyor.

SkywaveATM'nin Öne Çıkan Yetenekleri

Gerçek Zamanlı İzleme ve Kontrol

ATM’ler için belirlenmiş hizmet parametrelerinin kabul edilebilir sınırlar içinde olup olmadığı sürekli kontrol altında tutuluyor. Olası problemler, anında SkywaveATM’e aktarılarak gerekli süreçlerin başlatılması sağlanıyor.

Hızlı Arıza Giderme

İşleyişi engelleyecek olası arızalar anında tespit edilerek, arızanın giderilmesi için raporlanıyor. Ayrıca, hizmet sürekliliği gereksinimlerine uyumluluk amaçlı hizmet kesintisi süresi ve arızanın ne kadar sürede giderildiği otomatik olarak takibe alınıyor.

Sezgisel Arıza Denetimiyle Risklerin Azaltılması

Geçmiş dönemdeki arızalara dair kayıtların detaylı analizi gerçekleştirilerek, bir sonraki olası arızanın nerede oluşabileceğine dair öngörüler yapılıyor. Böylece, arızaların gerçek kaynağına ulaşmak veya kronik arızaları belirlemek çok daha kolay hale geliyor.

Operasyonel Kaynaklardan Tasarruf

Sunulan uzaktan yönetim sistemleri, bazı olası arızaların uzaktan giderilmesini mümkün hale getirerek iş gücü tasarrufu sağlıyor. Ayrıca, arızaya neden olan durumun detaylı tespiti, ilgili arıza konusunda uzman personelin sahaya yönlendirilmesine yardımcı oluyor.

Maksimum Güvenlik

Erişim kontrolü ve erişim kaydı sayesinde cihazlara yapılacak her türlü yetkisiz müdahale denetim altına alınıyor. Herhangi bir şüpheli müdahale tespit edilmesi durumunda, alarm sistemi uzaktan etkinleştirilebiliyor ve ilgili güvenlik birimlerine haber verilebiliyor.

SkywaveATM

SkywaveIoT ile ATM'inizi düşük maliyetli saha operasyonlarıyla tek merkezden yönetin.

ÜST