Başarı Öyküleri

 

Kars Akıllı Şehir Projesi

Türkiye'nin ilk entegre Akıllı Şehir projelerini hayata geçiren Türk Telekom Grubu, çözümlerini 7 bin yıllık köklü geçmişe sahip Kars için sunuyor. İnnova SkywaveIoT platformu üzerine inşa edilen Kars Akıllı Şehir Projesi, vatandaşların modern bir şehir ortamında çok daha kaliteli hizmet almasını sağlıyor. Operasyon Merkezi, Akıllı Kavşak, Akıllı Aydınlatma, Akıllı Otopark, Meteoroloji Ölçüm İstasyonu, Hava Kalitesi Ölçümü, YöneTT Wifi, Kamera Yönetim Sistemi ve Şehir Bilgilendirme Noktaları çözümlerinin yönetimi SkywaveIoT platformu üzerinden gerçekleştiriliyor.

İnnova tarafından geliştirilen Akıllı Şehir Yönetim Platformu, SkywaveCity, birden çok dikey uygulamadan gelen verileri alıp bir merkezde toplayabiliyor ve ortak bir arayüz üzerinden bu verilerin gösterimini sağlayabiliyor. Kars'da kullanıma alınan akıllı şehir uygulamalarına ait veriler ister belli bir lokasyon özelinde ister şehir genelinde görüntülenebiliyor.

Türk Telekom Akıllı Mağaza Projesi

Türk Telekom'un Türkiye'nin 81 ilinde 1100'den fazla noktada bulunan mağaza ve müşteri merkezinde 4 bine yakın cihaz kurulumu ile hayata geçirilen Akıllı Mağaza projesi dahilinde, mağazalar içerisinde kişi sayma, personel takip sistemi, akıllı tabela aydınlatma yönetimi, mağaza içi analitik ve şarjmatik bileşenleri devreye alınmıştır.

İnnova tarafından geliştirilen Akıllı Mağaza Platformu, SkywaveStore, ile proje dahilinde devreye alınan tüm bileşenlerden gelen veri, merkezi olarak toplanmakta; kurulumu gerçekleştirilen cihazların uzaktan yönetimi mümkün hale gelmektedir. SkywaveStore'un sunduğu özellikler ile operasyonel verimlilik sağlanmakta, müşteri deneyimi ve konforu arttırılmaktadır.

ÜST