İnnova'nın self servis cihaz pazarındaki lider markası Kiosk İnnova'nın web sitesine yönlendiriliyorsunuz...

www.kioskinnova.com

Sistem Yazılımları

Dünyanın en iyi yazılımlarıyla sanallaştırmadan veritabanına kadar birçok projeye imza atan İnnova,
her ihtiyaca yönelik eksiksiz çözümler sunuyor.

Gökhan Yeltan

Kıdemli Bilgi Teknolojileri Danışmanı

Bu konuda daha fazla bilgi almak için doğrudan çözüm danışmanımızla temasa geçebilirsiniz.

90 212 329 7315

Dünyadaki veri miktarı her yıl katlanarak artıyor. 2010 yılı sonuna kadar dünyada üretilmiş olan verinin toplamı 1227 eksabayt. 2015 yılı beklentisi bunun 7910 eksabayta ulaşması.*

İnnova’nın sistem yazılım çözümlerindeki hedefiyse, verinin hacim olarak bu kadar hızlı arttığı ve değer kazandığı bir ortamda kurumların veriyi en etkin şekilde işe aktarabilmeleri… İş uygulamalarında altyapı sistemlerinin performanslı, güvenli ve esnek olarak kullanılabilmesini sağlayan İnnova sistem yazılım çözümlerinin odağında, yapılan donanım yatırımlarından en yüksek faydayı elde etmek var.
İşletim sistemi, sanallaştırma, yedekleme ve veritabanı, felaket kurtarma çözümleriyle müşterilerinin yazılım tarafındaki ihtiyaçlarına uçtan uca çözümler sunan İnnova, birleşik iletişim konusunda da uzman bir kadroya sahiptir. Türkiye’nin en önemli projelerinin yazılım altyapı çalışmalarına imza atmış olan İnnova ekibinin referansları, gelecekteki projelerin en önemli teminatlarıdır.

İnnova dünya markalarıyla...

Sistem entegrasyonu ve uçtan uca çözümler konusunda 12 yılı aşkın bir deneyime sahip olan İnnova, diğer tüm çözümlerinde olduğu gibi sistem yazılım çözümlerinde de dünyanın en iyi yazılım üreticileriyle çalışır. Microsoft, Oracle, HP, IBM, VMware, Dell, Cisco, Symantec gibi üreticilerin birçoğuyla özel işbirliği anlaşmaları bulunan İnnova, bu sayede müşterilerine kesintisiz, performanslı ve güvenilir yazılımlar ve iş uygulamaları sunar.

*Bilgiler, 2011 yılında EMC’nin sponsorluğuyla IDC tarafından yapılan Digital Universe çalışmasından alınmıştır.

Microsoft SQL Server Paralel Veri Ambarı hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın

Güçlü referanslar

İnnova’nın sistem yazılım çözümleri Sağlık Bakanlığı’nın Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) başta olmak üzere Türkiye’deki pek çok projede yer almıştır. MHRS projesinde sunucu sistemi üzerinde kurulu olan Red Hat işletim sistemleri İnnova tarafından sağlanmıştır ve RAC mimarisi ile Oracle Database kesintisiz olarak çalışmaktadır. Yine orta katman yazılımlarda Oracle’ın hakim olduğu projede sunucular portal uygulamalarını başarıyla yürütmektedir. MHRS Türkiye’deki milyonlarca hasta için konfor sağlayan bir sistemdir. Ayrıca Sağlık Bakanlığı’nın kendi bünyesindeki sunucuların Türk Telekom IDC’ye (İnternet Veri Merkezi) aktarılması da İnnova ekipleri tarafından yapılmıştır.

Türkiye’de olimpiyat bayrağının dalgalandığı ilk organizasyon olma özelliği taşıyan Trabzon Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları’nın (EYOF 2011) ve Türkiye’de düzenlenen ilk uluslararası çok branşlı kış oyunları olan Erzurum 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’nın (Universiade 2011) tamamında İnnova’nın yazılım çözümleri kullanıldı. Bunlar İnnova’nın bu alandaki referanslarından yalnızca bir kısmı. Tüm sistem yazılım çözümleri referanslarını görmek için referanslar sayfamıza bakabilirsiniz.

NE SUNUYORUZ?

 • İşletim sistemleri
 • Sanallaştırma çözümleri
 • Veritabanı çözümleri
 • Yedekleme çözümleri
 • Felaket kurtarma çözümleri
 • Bütünleşik iletişim çözümleri

Satış değil, çözüm

İnnova, Türkiye’nin önde gelen sistem entegratörlerinden biri olarak, yetkili satış noktası haline geldiği yazılımları, tamamen müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda yorumlayarak çözüme dönüştürür. İnnova’nın çözüme kavuşturduğu ihtiyaçlar aynı zamanda kurumlar arası uzun süreli ilişkilerin de başlangıcıdır. Satış sonrası destek ekipleriyle 7/24 izleme, bakım ve teknik destek sağlayan İnnova, müşterilerinin BT birimlerinde çalışanların da söz konusu yazılımlar üzerinde hakim olabilmesine yardımcı olur.

"BİZİ VE PROJEMİZİ DOĞRU ANLAYAN İNNOVA, UYGULAMALARINI BAŞARIYLA HAYATA GEÇİREREK OLİMPİYAT SEVİYESİNDE BİR TEKNOLOJİ ALTYAPISI KURMAYI BAŞARDI."

Mehmet Özdemir
Universiade 2011 Teknoloji Grup Başkanı

BAŞARI ÖYKÜSÜ:
Erzurum 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları (Universiade 2011)

YAZILIMLAR:

 • Microsoft Server 2012
 • Red Hat Enterprise Linux
 • SUSE
 • Microsoft Hyper-V
 • VMware vSphere
 • Oracle Database
 • PostgreSQL
 • Microsoft SQL Server
 • EMC Legato
 • HP Data Protector
 • HP-UX
 • Oracle Solaris
 • IBM AIX
 • Symantec NetBackup
 • Symantec Backup Exec
 • Oracle Database Data Guard
 • Microsoft Lync

İşletim sistemleri

Uçtan uca çözümler sunan bir sistem entegratörü olarak İnnova’nın işletim sistemleri tarafındaki gücü, platform bağımsız olmasından ve esnek çözümler ortaya koymasından ileri gelir. Bu sebeple ürün portföyünde Microsoft Server 2012’in yanı sıra dünyanın en çok tercih edilen açık kaynak kodlu kurumsal işletim sistemi unvanına sahip olan Red Hat işletim sistemi de vardır. Türkiye’nin en büyük Red Hat kurulum, uyarlama ve destek ekibine sahip olan İnnova, aynı zamanda müşterilerine SUSE tarafında da destek verir durumdadır.

Kurumsal ihtiyaçlara göre İnnova’nın ürün yelpazesi HP-UX, Oracle Solaris ve IBM AIX işletim sistemlerini kapsayacak şekilde genişler. Unix tabanlı işletim bu sistemlerini ihtiyaçlar yönünde geliştirerek uygun hale getiren İnnova, kurulumdan bakım ve desteğe kadar her ihtiyaca karşılık verir. Böylece kurumunuzda, bu markaların diğer kurumsal uygulamalara ve bulut uygulamalarına yönelik çözümlerini kullanan müşteriler daha uyumlu sistemlere sahip olur.

Sanallaştırma çözümleri

Hem sunucu hem de veri depolama sistemleri katmanında donanım kaynaklarından bağımsız hale gelmeyi sağlayan ve bulut mimariye geçmek için en önemli altyapı bileşenini oluşturan İnnova çözümüdür. Tek bir donanım üzerinde birden fazla uygulamanın birbirinden izole olarak koşmasını sağlayan sanallaştırma çözümleri sayesinde donanıma yaptığınız yatırım tam anlamıyla verime dönüşür.

İnnova diğer tüm çözüm ve hizmetlerinde olduğu gibi sanallaştırma çözümlerinde de dünyanın en iyi üreticileriyle çalışır ve en uygun ürünü çözümlerine yansıtır. VMware vSphere, Microsoft Hyper-V ve açık kaynak kodlu ürünler tarafında Red Hat Enterprise Virtualization ile çözüm sunan İnnova, depolama verimliliğini artırmada en hassas konulardan biri olan sanallaştırmaya büyük önem verir. Sektörde deneyim edinmiş uzmanlarıyla sizi çözüme taşır.

Veritabanı çözümleri

Oracle Database, PostgreSQL ve Microsoft SQL Server ile sağlanan veritabanı çözümleri, kurumsal veriyi en sağlıklı şekilde saklamak ve gerektiğinde en hızlı şekilde ulaşmak için önemli avantaj sağlar. İnnova’nın en önemli katkısı, sertifikalı uzmanlarıyla bu veritabanı çözümleri arasındaki geçiş (migration) süreçlerinde etkin rol oynayabilmesidir. Bu sayede verileriniz eskisinden daha performanslı ve güvenli bir veritabanına kavuşur.

İnnova diğer tüm çözüm ve hizmetlerinde olduğu gibi sanallaştırma çözümlerinde de dünyanın en iyi üreticileriyle çalışır ve en uygun ürünü çözümlerine yansıtır. VMware vSphere, Microsoft Hyper-V ve açık kaynak kodlu ürünler tarafında Red Hat Enterprise Virtualization (RHEV) ile çözüm sunan İnnova, ayrıca RHEV konusunda gereken yetkinliğe de sahiptir. Depolama verimliliğini artırmada en hassas konulardan biri olan sanallaştırmaya büyük önem veren İnnova, sektörde deneyim edinmiş uzmanlarıyla sizi doğru çözüme taşır.

Yedekleme çözümleri

Kurumsal verinin hacmen artmasının yanında paha biçilmez bir değere sahip olduğu tartışılmaz bir gerçek. İnnova’nın depolama tarafında sanallaştırma çözümleriyle yarattığı fark, verilerin güven içinde saklanması konusunda da hissedilir. Kurumunuzun veri bankası, dünyanın en iyi yedekleme ürünleriyle korunur. Beklenmeyen durumlar artık sizin için bir tehlike değildir. HP Data Protector, Symantec NetBackup, Symantec Backup Exec ve EMC Legato, İnnova’nın yelpazesindeki en önemli ürünlerdir. Felaket kurtarma ihtiyaçları söz konusu olduğundaysa İnnova çözümü Oracle Database ailesinden Active Data Guard ürünüyle sunar.

Olası sorunlarda verinin dakikalar içinde bile geri dönüşüne imkân veren teknolojiler sayesinde, kurumların kritik iş verileri güvence altına alınır. Özellikle iş verilerinin kaybının, ciddi maddi hasarlara neden olduğu ortamlarda bu özellik önem kazanır.

Bütünleşik iletişim çözümleri

Kurumsal işleyişin en önemli parçası olarak kabul edilebilecek bütünleşik iletişim, İnnova’nın da odaklandığı konulardan biridir. Sesli, görüntülü ve yazılı iletişim imkânını dünyada en çok kullanılan kurumsal yazılımlardan biri olan Microsoft Lync ile sağlayan İnnova, kurulumun başından sonuna kadar her noktasında görev alır.

Sağlık Bakanlığı Logo

İnnova’nın sistem yazılım çözümleri Sağlık Bakanlığı’nın Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS). Projede, Red Hat işletim sistemleri, Oracle Database, sunucular üzerinde portal uygulamaları kurulumları yapıldı. Sağlık Bakanlığı’nın kendi bünyesindeki sunucuların Türk Telekom IDC’ye (İnternet Veri Merkezi) aktarılması da İnnova ekipleri tarafından gerçekleştirildi. MHRS, Türkiye’deki milyonlarca hastaya konfor sağlayan bir sistemdir.

BAŞARI ÖYKÜSÜ:
Sağlık Bakanlığı Merkezi Hastane Randevu Sistemi

Universiade 2011 Erzurum Logo EYOF 2011 Trabzon Logo

Türkiye’de olimpiyat bayrağının dalgalandığı ilk organizasyon olma özelliği taşıyan EYOF 2011’in ve Türkiye’de düzenlenen ilk uluslararası çok branşlı kış oyunları olan Universiade 2011’in tamamında İnnova’nın yazılım çözümleri kullanıldı.

BAŞARI ÖYKÜSÜ:
Erzurum 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları (Universiade 2011)

BAŞARI ÖYKÜSÜ:
Trabzon Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları (EYOF 2011)

ABea

İnnova tarafından oluşturulan Avea’nın felaket kurtarma merkezinde Oracle Data Guard ile kesintisizlik sağlandı. Sun kurulumu ve entegrasyonu yapıldı.


Üsküdar Belediyesi

Üsküdar Belediyesi Oracle Database Migration yapıldı ve bakım anlaşması imzalandı. Belediyenin veritabanı artık İnnova’ya emanet.


TTNET

TTNET'te Oracle’ın Sun sunucularının kurulumu ve entegrasyonu yapılarak hizmete alındı.