İnnova'nın self servis cihaz pazarındaki lider markası Kiosk İnnova'nın web sitesine yönlendiriliyorsunuz...

www.kioskinnova.com

Üretim ve Hizmet Sektörü Projeleri

İnnova'nın üretim ve hizmet sektöründeki başarı öykülerinden bazı örnekler...
TAX FREE ZONE ile 'Tax Free Sistemi'nde Yeni Dönem TAX FREE ZONE ile 'Tax Free Sistemi'nde Yeni Dönem

Türkiye'de ikamet etmeyen insanların alışverişlerinde ödemiş oldukları KDV'nin bir kısmının geri iadesini sağlayan Tax Free sistemi, İnnova’nın yazılım ve donanım desteğiyle artık daha kullanışlı.

Devamını Oku »
Otoyol A.Ş. Yasal Takip-Tahsilat Sistemi Lisans ve Uyarlama Projesi Otoyol A.Ş. Yasal Takip-Tahsilat Sistemi Lisans ve Uyarlama Projesi

İnnova ile Otoyol A.Ş. arasında gerçekleştirilen Yasal Takip ve Tahsilat Sistemi Lisans Uyarlama Sistemi Projesi ile Gebze – İzmir Otoyolu'nda ihlalli geçişlerin idari ve icra takibi yapılıyor, buna bağlı tahsilat süreçleri de kolayca yönetilebiliyor.

Devamını Oku »
DESA Akıllı Satış Asistanı Projesi

Moda sektörünün öncüleri arasında yer alan Desa, PayFlex ASA çözümüyle mağazalarındaki Yeni Nesil ÖKC’leri, ERP üzerinden yönetmeye başladı.

Devamını Oku »
THY Entegre Operasyon Kontrol Merkezi (IOCC)

Artan yolcu ve uçak sayısı, her gün eklenen yeni rotalar ve havalimanları nedeniyle Türk Hava Yolları’nın (THY) entegre bir yönetim merkezi oluşturması ve operasyonel yönetim birimlerinin tek merkezden, merkezi bir onay ve raporlama sistemiyle takip edebilmesi zorunluluk haline geldi. THY Entegre Operasyon Kontrol Merkezi-Integrated Operations Control Center’ın (IOCC) kullanacağı OpSys uygulamasının geliştirilmesine yönelik proje bu nedenle başladı.

Devamını Oku »
Little Caesars BT Yönetim Projesi

300 şube hedefiyle yola çıkan Little Caesars Türkiye, BT altyapısını yenilemek ve BT operasyonlarını hedefine uygun şekilde yapılandırabilmek için İnnova’yı tercih etti. Ağ altyapısında köklü değişikliklere ve iyileştirmelere giden Little Caesars Türkiye aynı zamanda İnnova’nın yönetilebilir hizmetlerinden de (Managed Services) faydalanmaya başladı.

Devamını Oku »
Teknosa Altyapı Yenileme Projesi

Teknoloji perakendeciliği alanında Türkiye’nin önde gelen markalarından biri olan Teknosa, Türkiye’nin dört bir yanında bulunan 300’e yakın mağazasında her yıl 100 milyonun üzerinde ziyaretçiyi ağırlıyor. İnternet ve mobil mağazaları üzerinden müşterilerine 10 binlerce ürün çeşidini sunan böylesine büyük bir perakende organizasyonu da elbette büyük bir BT altyapısı ve operasyon eforu gerektiriyor.

Devamını Oku »
Polisan Kimya CRM Projesi

Microsoft Dynamics CRM araçlarını kullanarak potansiyel müşterilerini tanımak ve onlara daha kolay ulaşmak, müşterilerine özel fırsat ve teklifler sunabilmek ve sipariş süreçlerini yönetebilmek gibi önemli süreçlerini daha sağlıklı ve otomatik hale getiren Polisan Kimya, bu projenin hayata geçirilmesinde güvenilir ve uzman iş ortağı olarak İnnova’yı tercih etti.

Devamını Oku »
Toypa-Sunman E-Çözümler Projesi

Türkiye’de oyuncak pazarının en büyük oyuncuları Toypa Mağazacılık ve Sunman; e-fatura, e-defter ve e-arşiv geçişini İnnova ile gerçekleştirdi.

Devamını Oku »
Hürriyet Sanal POS Projesi

Hürriyet, 1948 yılından bu yana Türk basınının öncüleri arasında yer alan ve bugün bünyesinde pek çok farklı yayını barındıran dev bir basın kuruluşu. Bugün hem yazılı hem de online mecrada en çok okunan yayınlardan biri olan Hürriyet, okurlarının e-gazete aboneliklerini hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilecekleri bir ödeme ortamı oluşturmak için çalışmalar başlattı.

Devamını Oku »
Abdi İbrahim Servis Yönetimi Projesi

Türk ilaç sektöründe 2003 yılından bu yana ciro ve toplam kutu satışında liderliğini korumayı başaran Abdi İbrahim, BT iş süreçlerinde standardizasyon ve iyileştirme sağlayacak yeni bir servis yönetimi yazılımına ihtiyaç duydu ve bu alanda dünyanın en çok kabul gören ürünü HP Service Manager’a geçişini İnnova danışmanlığında gerçekleştirdi.

Devamını Oku »
Kale Grubu E-Defter Bulut ve E-Fatura Projesi

Kale Grubu geçiş kapsamında çözüm için, bir Türk Telekom Grubu şirketi olan İnnova’nın PayFlex platformunu tercih etti. Kale Grubu’nun Türkiye’de faaliyet gösteren toplam 7 şirketi, e-Defter uygulamasına geçişte, GİB’e yasal bildirimleri İnnova’nın PayFlex platformu üzerinden (e-Defter bulut) gerçekleştirmeye başladı.

Devamını Oku »
Türk Hava Yolları Dijital Kabin Yönetim Sistemi

Türkiye’nin en değerli markalarından biri olan ve uluslararası arenada güçlü pozisyonuyla dikkat çeken Türk Hava Yolları, bünyesinde fark yaratan dijital dönüşümlerden birini İnnova’nın desteğiyle gerçekleştirdi.

Devamını Oku »
AssisTT dijital alandaki yüzünü yeniledi

2014 yılı itibarıyla 10 bine yakın çalışanı ile Türkiye’nin en büyük çağrı merkezi olma unvanına da sahip olan AssisTT, dijital dünyanın yeniliklerine kolayca adapte olan dinamik bir yapıya sahip. Bu nedenle, kuruma uzun yıllar hizmet vermiş olan web sitesini yenileyerek, çağın gereklerine daha uygun yeni bir web sitesine geçiş yaptı. Kullanıcı deneyimi, arayüzleri ve kodlama çalışmalarıyla uçtan uca İnnova tarafından hazırlanan AssisTT'in yeni web sitesi, hem AssisTT personeli, hem de genel ziyaretçi kitlesinin beğenisini kazandı.

Devamını Oku »
Hürriyet İçerik Yönetim Portali Projesi

Hürriyet, 1948 yılından bu yana Türk basınının öncüleri arasında yer alan, bugün bünyesinde pek çok farklı yayını barındıran dev bir basın kuruluşudur. Yayın hayatını sürdürdüğü 65 yıldan uzun sürede, çeşitli konularda 5 milyondan fazla belge üretmiş olan Hürriyet’in arşivi, Türkiye tarihinin yakın tanıklarından. Milyonlarca fotoğraf, metin ve PDF belgelerinden oluşan veri arşivi, verinin bütünlüğü korunarak, kayıpsız bir şekilde, SharePoint ve Fast for SharePoint bileşenlerinden oluşan yeni platformuna taşındı. Artık Hürriyet çalışanları ihtiyaç duyduğu veriye yeni arama platformu üzerinden saniyenin dörtte biri gibi çok kısa bir süre içerisinde ulaşabiliyorlar.

Devamını Oku »
Genel Energy İntranet Portal Projesi

Vallares ile 2011 yılındaki birleşmesinden sonra bugünkü ismine kavuşan Genel Energy, İngiltere ve Türkiye’deki merkez ofisleriyle 3 kıtada faaliyet gösteriyor. Kuzey Irak’taki petrol arama ve çıkarma çalışmalarıyla ismini sıkça duyuran Genel Energy, Londra borsasına Türkiye’den kote olan ilk şirket olma özelliğini de taşıyor. Genel Energy, üç kıtadaki ofislerinin veri yönetimini, doküman yönetimini ve süreç yönetimini sağlayan iç iletişim intranet portalini İnnova uzmanlığı ile kurdu.

Devamını Oku »
Tekfen R12 Upgrade Projesi Tekfen R12 Upgrade Projesi

Tekfen Grubu; taahhüt, tarımsal sanayi, emlak geliştirme ve ‘diğer’ olmak üzere dört ana başlık altında faaliyet gösteren halka açık bir şirketler topluluğu. Türk iş dünyasının önde gelen temsilcilerinden biri olan topluluk her biri kendi sektöründe isim sahibi 39 şirket ve 10 iştiraki bünyesinde barındırıyor. Grup şirketlerinden Tekfen İnşaat, oluşturduğu bilişim yol haritasında yer alan birçok yeni projeye başlamayı planladı. Tüm projelerin ERP altyapısını temel alacağını öngören Tekfen İnşaat, halihazırda kullandığı Oracle EBS sürümünü R12’ye yükseltme kararı aldı ve Oracle R12 upgrade projesi için de İnnova’yı tercih etti.

Devamını Oku »
Adventure HQ Ürün Teşhir Kiosku

Birleşik Arap Emirlikleri'nin en büyük elektronik perakende zinciri olan Sharaf DG, "Adventure HQ" mağazalarında müşterilerin ürünleri kıyaslayabilmeleri için ihtiyaç duyduğu kiosklar için İnnova'yı tercih etti. Tasarımı ve yazılımı İnnova tarafından geliştirilen ürün teşhir kiosklarında olta, navigasyon cihazı ve sualtı kol saati gibi ürünler interaktif biçimde teşhir edilmeye başlandı.

Devamını Oku »
DaruYou Gift Card Projesi

15 yıldır ödeme ve sadakat çözümleri alanında Ukrayna’da faaliyet gösteren System Integration firması, Ukrayna’nın en büyük hediye kartı sistemi DaruYou markasını PayFlex Gift Card altyapısını kullanarak hayata geçirdi. 2011 yılında başlatılan projenin birkaç ay içerisinde başarıyla tamamlanarak DaruYou ismi ile canlıya alınmasının ardından 2013 yılı itibariyle 150’den fazla marka ve 600 üzerinde işlem noktası ile Ukrayna’nın en büyük hediye kartı sistemi haline geldi.

Devamını Oku »
Bakü Haydar Aliyev Havalimanı Yolcu Bilgi Sistemleri

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün 20 km. kuzeydoğusunda yer alan, ülkenin ana havalimanı Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı, Kafkasya bölgesinin ulaşım trafiğinde önemli bir merkez konumunda yer alıyor. Yıllık yaklaşık 3 milyon yolcu kapasitesine sahip olan havalimanı, uçuş bilgilerinin yolculara aktarılmasını sağlayacak bilgilendirme sistemin kurulması için İnnova'yı tercih etti. Yapılan detaylı keşif çalışması sonucunda belirlenen 52 noktaya Kiosk İnnova tarafından dijital ekranlar konuşlandırıldı. Ayrıca bu ekranlardan sağlanan içeriğin yönetilmesi için Scala Digital Signage uygulamasının kurulumu da gerçekleştirildi.

Devamını Oku »
Canon Europe ERP Projesi

Yaklaşık 50 yıldır Avrupa’daki kullanıcılara görüntüleme teknolojileri alanında hizmet sunan Canon Europe; Fotoğraf makineleri, yazıcılar, tarayıcılar ve dürbünlerin bulunduğu ürün gamına sahip. Kurumsal alanda her ölçekteki özel işletmelere ve devlet kurumlarına kadar uzanan geniş bir müşteri portföyüne baskı ve doküman çözümleri de sunuyor. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da (EMEA) 11 binden fazla çalışanı bulunan Canon Europe, küresel satış gelirinin yaklaşık üçte birini de yine bu bölgeden elde ediyor.

Devamını Oku »
Akfen Holding İç İletişim Portalı

Türkiye’nin önde gelen altyapı yatırım holdinglerinden olan Akfen Holding, kurum içi iletişimi güçlendirmek ve bilgi paylaşımını artırmak için ihtiyaç duyduğu iç iletişim portalinin kurulumu ve entegrasyonu için İnnova’yı tercih etti. Hazırlanan portal sayesinde, Türk ekonomisinin lokomotifleri arasında yer alan Akfen Holding’in, İstanbul ve Ankara ofisleri başta olmak üzere farklı şehirlerde bulunan ofislerindeki 30 binden fazla çalışanı kurum içi bilgi ve belgelere kolaylıkla erişebilir hale geldi.

Devamını Oku »
TAV EBS R12 Yükseltme Projesi TAV EBS R12 Yükseltme Projesi

TAV Havalimanları ve grup bünyesindeki 19 şirket, iş süreçlerini daha verimli hale getirmek, operasyonel süreçlerinin otomasyonunu sağlamak, finansal ve operasyonel kontrollerle ilgili riskleri azaltmak için Oracle E-Business Suite (Oracle EBS) kullanıyor. ERP uygulamaları kapsamında, yurtiçinde ve yurtdışında 13 modül kullanan TAV; muhasebe, gelirler, hazine, bütçe, satın alma, stok, insan kaynakları ve finansal raporlama gibi pek çok iş sürecini Oracle EBS üzerinde yönetiyor.

Devamını Oku »
Tekfen İnşaat ERP Projesi Hexagon Katı Atın Yönetim Projesi

Ceyhan Çelik Fabrikası’nda İnnova desteği ile Oracle E-Business Suite platformunu hayata geçiren Tekfen İnşaat, üretim süreçlerinde verimlilik, yönetim kolaylığı, anlık takip, kalite ve sağlıklı bir maliyet belirleme/teklif oluşturma beklentilerine karşılık bulmayı hedefledi.

Devamını Oku »
Batıçim Bütçe Planlama Projesi Batıçim Bütçe Planlama Projesi

Tamamı yerli sermayeyle kurulan Batı Anadolu Grubu, bünyesinde bulunan Batıçim ve Batısöke, Batıenerji gibi şirketlerle çimentodan hazır betona, elektrik enerjisi üretiminden lojistiğe kadar farklı alanlarda hizmet veriyor. Bütçe süreçlerini hızlandırmak ve kapsamını genişleterek, daha güvenilir hale getirmek isteyen Batı Anadolu Grubu, İnnova danışmanlığında "Oracle Hyperion Planning" (bütçe planlama) projesini başlattı. Bütçe raporlarının daha detaylı ve gerçekçi hale getirildiği proje sayesinde daha önce 4-5 ayı bulan bütçeleme süreçleri 2-3 aya düşürüldü.

Devamını Oku »
İGDAŞ ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi İGDAŞ ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi

Doğalgaz sektöründe 2400’e yakın personeliyle 3.6 milyondan fazla aboneye hizmet veren İGDAŞ’ın arka planında büyük bir bilgi işlem operasyonu yürütülüyor. İGDAŞ’ın müşteri memnuniyetinin yanı sıra en çok önem verdiği konuların başında güvenlik konuları geliyor. Fiziksel güvenlik tehditlerinin yanı sıra bilgi güvenliğine yönelik risklerin de bilincinde olan İGDAŞ, BS7799-2 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgesini alan ilk Türk firması olarak teknoloji konusunda sektörü ve yenilikleri sistemine adapte etmekteki öncü duruşunu bir kez daha ispatladı.

Devamını Oku »
Sofra Bütçe Yönetim Uygulaması Sofra Bütçe Yönetim Uygulaması

Faaliyetlerine 1987 yılında STFA Hizmet ve İşletmecilik A.Ş. ünvanıyla başlayan, ardından 1991 yılında SOFRA Yemek Üretim ve Hizmet A.Ş. olarak devam eden Sofra Grup, planlamada ve raporlamada daha efektif, farklı opsiyonlarda ve anlık raporlama ayrıca ihtiyaç değerlendirme, risk analizleri yapma gerekliliğini neticesinde yeni bir arayış içerisine girdi. Şirketin strateji ve hedefleri ile bağlantılı gerçekleştirilmek istenen kurumsal performans yönetim sistemini hayata geçirmek için Oracle Hyperion Planning çözümünde karar kılındı.

Devamını Oku »
Teknosa Oracle Siebel CRM Projesi Teknosa Oracle Siebel CRM Projesi

72 ilde bulunan 270’e yakın mağazası, 100.000 metrekarenin üzerindeki toplam satış alanında bulunan 3 binden fazla çalışanı ve geniş ürün yelpazesi ile zirvede yer alan Teknosa, dağınık haldeki CRM uygulamalarını etkin tek bir yapıda toplamak ve hızlı, kolay biçimde izlemek istiyordu. Ayrıca tüm müşteri verilerini kişiye özel biçimde tutmak ve müşterileri daha iyi tanıyarak kişiye özel kampanyalar kurgulamak, bu sürecin etkin bütçe takibini ve raporlamasını sağlayacak bir sistem arayışı içindeydi. Teknosa, bu kapsamda ihtiyaç duyduğu Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) projesini İnnova ile birlikte hayata geçirdi.

Devamını Oku »
Yeşim Tekstil ERP Projesi Yeşim Tekstil ERP Projesi

Nike, Gap, Burberry ve Zara gibi dünya markaları için üretim yapan Yeşim Tekstil, fason üretim yapan firmalar dahil 10 bini aşan kadrosuyla sektördeki yerini korumak ve dünya ile rekabet edebilmek için çalışıyor. Üretim konusunda Yeşim Tekstil büyük bir dönüşüm gerçekleştirirken kullanmakta olduğu sistemlerde dağınık bir yapı olduğunu teşhis etti. Üretim, maliyet, satış başta olmak üzere her alanda farklı yazılımlar geliştirilerek süreç yönetilirken, bu yazılımların birbirleriyle yeteri derecede konuşmaması ve dağınık yapısı, iş yükünü de artırıyordu. Bunun üzerine Yeşim Tekstil’de Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) çözümüyle iş süreçlerinin tekrar yapılandırılmasına karar verildi.

Devamını Oku »
Teknosa Yardım Masası Teknosa Yardım Masası

Tüm ülkeye yayılmış 220’den fazla mağazası ve 3000’e yakın çalışanı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji mağazası zincirlerinden biri olan Teknosa, yüksek müşteri memnuniyeti sağlamak ve işlemlerini aksaksız yürütebilmek için sağlam bir BT hizmet altyapısına ihtiyaç duyuyordu. Bu altyapı yardımıyla kurum içi çalışanların BT hizmet taleplerinin daha düzenli hale getirilmesi ve IT hizmet yönetimi konusunda uzun vadeli çözümler geliştirilmesi hedeflendi.

Devamını Oku »
Sunexpress Self Servis Check-in Kiosku Sunexpress Self Servis Check-in Kiosku

SunExpress, her ikisi de dünyanın en önemli havayolu şirketlerinden olan Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın eşit ortaklığıyla, 1989 yılında Antalya'da kuruldu. SunExpress, havaalanında yolcuların uçuş öncesinde sıraya girmeden check-in işlemlerini kolayca gerçekleştirebileceği, uçuş kartlarını basabileceği ve gerektiğinde koltuk numaralarını kolayca değiştirebileceği bir çözüm arayışı içindeydi.

Devamını Oku »
Karbosan ERP Projesi Karbosan ERP Projesi

1967 yılında İstanbul'da kurulan Karbosan, Türkiye'nin aşındırıcı ürünler konusunda faaliyet gösteren ilk üretici firması. Türkiye'nin ve Türk sanayisinin gelişimine paralel olarak büyüyen Karbosan, kullanılan sistemlerin yetersiz gelmesi üzerine 2004 yılında Oracle E-Business Suite Kurumsal Kaynak Planlama sistemlerini kullanmaya karar verdi. Sistem seçiminin ardından uygulamanın implementasyonunda Karbosan, Oracle konusundaki önemli tecrübesi ve üretim sektöründeki ciddi referansları bulunan İnnova ile birlikte çalışma kararı aldı.

Devamını Oku »
Roketsan İnsan Kaynakları Yönetimi Roketsan İnsan Kaynakları Yönetimi

1988 yılında ulusal füze ve roket programlarında öncü olmak üzere Savunma Sanayii İcra Komitesi kararıyla kurulan Roketsan, Türkiye savunma sanayinin teknoloji üreten stratejik merkezlerinden biri. Hızla büyüyen Roketsan, kadrosunun ihtiyaçlarına cevap verebilecek kurumsal bir İK sistemi oluşturmak, Personel seçme yerleştirme, performans yönetimi, kalite yönetimi, ödüllendirme, eğitim gibi süreçleri, daha kolay yönetilebilir kılmak için bir sistem arayışına girdi.

Devamını Oku »
E-Business Suite ile her şey tek çatı altında E-Business Suite ile her şey tek çatı altında

Türk Loydu, TMMOB Gemi Mühendisleri Odası tarafından Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği’nin de katkılarıyla 1962’de kurulan bir Ulusal Belgelendirme ve Uygunluk Değerlendirme Kuruluşu. Operasyonel ve destek birimlerine ait IT uygulamalarını tek bir veri tabanı ve tek bir uygulama üzerinde toplayarak, veriye daha hızlı erişip daha hızlı analiz ederek kaynaklarını daha verimli kullanmayı, dolayısıyla müşterilerine verdiği hizmet kalitesini artırmayı amaçlayan Türk Loydu, İnnova işbirliğiyle Oracle E-Business Suite uygulamasını hayata geçirdi

Devamını Oku »
İstanbul Akvaryum Tanıtım Kiosku Çözümü İstanbul Akvaryum Tanıtım Kiosku Çözümü

6.800 metreküp su hacmi ve toplam 64 adet tankı ile dünyanın en büyük tematik akvaryumu niteliğindeki İstanbul Akvaryum, 1.500 çeşit deniz ve kara canlısını barındırıyor.

22 bin metrekarelik, 2 katlı dev akvaryum projesinde, akvaryum alanları önünde yer alacak ve akvaryumlarda bulunan canlılar hakkında bilgi verecek kiosklara ihtiyaç duyuluyordu. Söz konusu kiosk modeli gerek tasarımıyla İstanbul Akvaryum’un tematik yapısına uyum sağlayacak, gerekse fonksiyonları itibariyle tüm ziyaretçilerin rahatlıkla kullanabileceği ve kolayca bilgi alabileceği bir kaynak olacaktı.

Devamını Oku »

BU SEKTÖRDEKİ DİĞER REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI

Canon Roketsan İstanbul Akvaryum Siberalem Yeşim İDO Yurtiçi Kargo Yüksel İddaa Imperial Tobacco Siemens DNRD