İnnova'nın self servis cihaz pazarındaki lider markası Kiosk İnnova'nın web sitesine yönlendiriliyorsunuz...

www.kioskinnova.com

Telekomünikasyon Sektörü Projeleri

İnnova'nın telekomünikasyon sektöründeki başarı öykülerinden bazı örnekler...
Türk Telekom Tümleşik İletişim Sistemleri Birleştirme ve Geliştirme Projesi

Telekomünikasyon sektöründe dünyanın önde gelen firmalarından biri olan Türk Telekom, İnnova ile önemli bir projeye imza attı. 30.06.2016 tarihinde devreye alınan “Tümleşik İletişim Sistemleri Birleştirme ve Geliştirme Projesi” ile tüm şirket personeli tarafından yoğun bir şekilde kullanılan video konferans ve telepresence görüşmelerini çok daha esnek bir yapı altında, merkezi, kolay kullanılan bir şekle dönüştürdü.

Devamını Oku »
Türk Telekom Ortak Mağaza Projesi

Müşterilerin hızla değişen iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarına en güçlü ve en doğru şekilde cevap verebilmek amacıyla 2015 yılında “müşteri odaklı” ve entegre bir yapıya geçen Türk Telekom; Türk Telekom, Avea ve TTNET kapsamındaki ürün ve hizmetleri tek çatı altında topladı. Ocak 2016 itibariyle ise Türk Telekom markasıyla yoluna devam ediyor.

Devamını Oku »
Türk Telekom Elektronik Belge ve Doküman Yönetim Sistemi

Elektronik bilgi, doküman ve belgelerin; Kayıt altına alınması, arşivlenmesi, paylaşılması, imha edilmesi, raporlanması, elektronik/mobil imza ile imzalanması için ihtiyaç duyulan bileşenlerin bütünleşik olarak çalışmasını sağlayacak TS 13298 standardına uyumlu bir sisteme ihtiyaç duyan Türk Telekom için çözümü Documents Innova sağladı.

Devamını Oku »
Türk Telekom Varlık Yönetimi Projesi

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom’un veri merkezlerinde yer alan sayısız sunucu ve diğer bileşenler, ülkemizin teknolojik altyapısının önemli bir kısmını oluşturuyor. Bu omurgaya bağlı çalışan veri merkezleri, birçok kuruma kesintisiz hizmet sağlamak amacıyla aralıksız bir şekilde çalışıyor.

Devamını Oku »
Avea Bayi Tahsilat Sistemi

Türk Telekom Grubu şirketlerinden İnnova, yine bir diğer grup şirketi olan Avea için tasarladığı PayFlex Bayi Yönetim Sistemi sayesinde Avea’nın iç sistemiyle mükemmel bir birliktelik yakaladı.

Devamını Oku »
AVEA Yönetim Sistemleri Projesi

HP Yazılım’ın zengin çözümleri ile AVEA’da iş servislerinin yönetimi ve otomasyon başlıklarında uçtan uca kapsamlı yatırımlar kurgulandı. İnnova, bu alandaki uzmanlığıyla AVEA'nın yönetim sistemleri projesinin hayata geçmesinde rol oynadı. HP Yazılım ailesinden HP Business Service Management (BSM) çözümünün uyarlanması AVEA, HP ve İnnova ekiplerinin özverili çalışmaları sayesinde başarıyla tamamlandı.

Devamını Oku »
TTNET Smart Home LiveSmart Projesi

Türkiye’nin lider internet şirketi TTNET, akıllı ev ve ofis çözümünü LiveSmart markasıyla müşterilerine sunmaya başladı. Kullanıcılar; PC, tablet veya akıllı telefonlar üzerinden evlerine ya da ofislerine bağlanarak canlı izleme yapabiliyor, görüntü kaydedebiliyor; hırsızlık gibi istenmeyen durumlara karşı önlem alabiliyor.

Devamını Oku »
Cell C ERP Upgrade Projesi

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin mobil operatörlerinden Cell C’nin Oracle ERP altyapısı, İnnova uzmanlığı ile R12 versiyonuna yükseltildi. Bu aynı zamanda İnnova’nın yurt dışında gerçekleştirdiği ilk Oracle ‘Quality Assurance’ projesi oldu. Proje kapsamında Güney Afrikalı operatörün tedarikçi portalı, e-satın alma, satın alma kontratları, masraf yönetimi, finansal analiz gibi yeni modüllerin uyarlanmasının yanı sıra sabit kıymetler modül süreçlerinin yeniden tasarlanması görevleri de gerçekleştirildi.

Devamını Oku »
TTNET Analitik Operasyon Raporlama Projesi

‘Service Excellence’ programı dahilinde, HP IT Performance Suite (ITPS) ile tüm BT operasyonlarını tek çatı altında toplayan TTNET, HP’nin iki yeni ürünüyle hem BT operasyonlarına, hem de üst yönetim düzeyindeki stratejik karar alma süreçlerine destek olacak yeni bir raporlama projesi gerçekleştirdi.

Devamını Oku »
Türk Telekom S.S.Y. Vakfı Projesi

Temellerinin 1953 yılına dayandığını ve 2008 yılında gerçekleştirilen değişimle Türk Telekom Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (TTSSYV) olarak faaliyetlerini sürdüklerini belirten TTSSYV Genel Müdürü İlhan Hatiboğlu, “Biz vakıf anlayışıyla, tamamlayıcı sağlık sigortacılığı benzeri bir hizmet sunuyoruz. Bizim sigorta poliçeleri gibi kar amacımız yok.

Devamını Oku »
TTNET’in Raporlama Süreçleri Hız Kazandı

HP Service Virtualization (Servis Sanallaştırma) yazılımını EMEA bölgesinde ilk kullanan şirket olan TTNET, HP Servis Sanallaştırma sayesinde test süreçlerini yüzde 25 hızlandırdı. TTNET’in İnnova danışmanlığında HP çözümleriyle yakaladığı bu başarı, pek çok büyük şirket için referans özelliği taşıyor.

Devamını Oku »
Saudi Telecom Company Müşteri Sadakat Uygulaması Saudi Telecom Company Müşteri Sadakat Uygulaması

Saudi Telecom Company (STC), aboneleri için konuştukça puan kazandıran bir sadakat sistemini hayata geçirdi. Bu sistem sayesinde kazanılan puanlar Suudi Arabistan'daki üye iş yerinde nakit para gibi kullanılabiliyor. Türkiye'de elektronik ödeme sistemleri konusunda pek çok büyük ölçekli projeye imza atan İnnova, bu projede de abonelerin kazandıkları puanları Suudi Arabistan'ın 2 bin noktasında nakit para gibi kullanılabilmesi için gereken bilişim altyapısını kurdu.

Devamını Oku »
Nedjma Müşteri Sadakat Uygulaması Nedjma Müşteri Sadakat Uygulaması

Watania Telecom bünyesindeki mobil operatör Nedjma (Watania Telecom Algeria), müşterilerini ödüllendirmek, onlara maddi faydalar ve çeşitli avantajlar sunarak markaya olan bağlılıklarını artırmayı amaçlıyordu. Nedjma bu hedefe, birçok ülkede dev projelerle başarısını kanıtlamış olan İnnova’nın Payflex Loyalty çözümüyle ulaşmayı tercih etti. İnnova, projede analiz, tasarım, geliştirme, test ve devreye alma süreçlerini yürüterek, Nedjma’nın 10’u aşkın ayrı sistemi ile entegrasyonu gerçekleştirdi.

Devamını Oku »
Korek Telekom Tahsilat Sistemi Korek Telekom Kontör Satış Sistemi

Kuzey Irak'ın en hızlı büyüyen GSM operatörü Korek Telekom ve onun ana distribütörü Delta Communications, ön ödemeli müşterilerinin elektronik ortamda kontör yüklemeleri için İnnova ile çalışıyor. Bu projenin en önemli özelliği sistemin çalışması için gereken tüm donanım ve yazılım altyapısının İstanbul’daki veri merkezi üzerinde tutuluyor olması... Böylece Kuzey Irak’taki bir cep telefonu abonesi Korek Telecom’un herhangi bir bayisinden cep telefonuna kontör yüklemek istediği zaman, tüm bilgiler İnnova’nın İstanbul’daki veri merkezine geliyor, işlem burada yapılarak, kontör satışı Irak’ta gerçekleşiyor.

Devamını Oku »
Avea Mobil Ambulans Avea Mobil Ambulans

Avea’nın Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle hayata geçirdiği ‘Mobil Hastane Çözümleri’ projesi kapsamındaki bu uygulama sayesinde hastanelerin acil birimlerine yetiştirilmeye çalışılan hastaların bilgileri ambulanstan önce hastaneye ulaştırılıyor. Ambulanstaki doktorun mobil cihaz vasıtasıyla 3G bağlantı ile gönderdiği veriler, hastane acil servislerindeki uzman doktorlar tarafından izlenebiliyor. Böylece özellikle yaşamsal önem taşıyan acil vakalarda hastanın ulaşmasına kadar geçen sürede gerekli hazırlıklar yapılıyor, zaman kaybı en aza indiriliyor.

Devamını Oku »
Türk Telekom Multimedya Ankesörlü Telefon Türk Telekom Multimedya Ankesörlü Telefon

Dünyanın en büyük telekom operatörlerinden biri olan Türk Telekom’un sahada bulunan yaklaşık 85.000 adet ankesörü, teknoloji olarak eski, beklentileri karşılamayan bir imaj uyandırmaktaydı. Türk Telekom ankesörlü telefon sistemlerinde bir yenilik yapmaya karar verdi ve projede ankesörlü telefonları yeni nesil sistemlerle değiştirmek için ülkenin en yenilikçi kiosklarını sunan Kiosk İnnova’yı iş ortağı ve ürün sağlayıcısı olarak seçti.

Devamını Oku »
Avea Mobil Ödeme Çözümü Avea Mobil Ödeme Çözümü

Türkiye'nin ilk ve tek GSM 1800 operatörü olan Avea, 2004’de kuruldu. 2 bin 600 çalışana sahip Avea büyürken teknolojiye sürekli olarak yatırım yapıyor. Avea, internetten alışveriş yapmak isteyip de kredi kartı bulunmayan ya da kullanmak istemeyen müşterilere alternatif bir ödeme şekli sunabileceği ve kredi kartı ile ödeme sistemini kendi web sitesinde hayata geçiremeyecek olan KOBİ’lere bir alternatif sunarak pazarı büyütebileceği bir ödeme sistemi arayışı içine girdi.

Devamını Oku »
TTNET'e çevreci çözüm: E-Fatura TTNET'e çevreci çözüm: E-Fatura

Maliye Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun elektronik fatura konusunda yayınladığı genelgelere uygun olarak TTNET’in tüm müşterilerine bu kolaylığı sunabilmesi hedeflendi. E-Fatura çözümü aynı zamanda TTNET’in doğayı korumak adına gerçekleştirdiği çevreci bir çözüm olmasıyla da öne çıkıyor.

Devamını Oku »
Ukrayna Mobil Loto Uygulaması Ukrayna Mobil Loto Uygulaması

Ukrayna'da Loto artık cep telefonu üzerinden oynanabiliyor. Bu yenilikçi uygulamada İnnova'nın PayFlex platformu kullanılıyor. Ukrayna'da Süper Loto ve Loto Maxima isimli şans oyunlarını cepten oynamak isteyen kullanıcıların tek yapmaları gereken ücretsiz bir kısa mesaj göndererek, Mobil Loto Java uygulamasını cep telefonlarına indirmek.

Devamını Oku »
Türk Telekom İleTTişim Portalı Türk Telekom İleTTişim Portalı

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, müşterilerine en kaliteli ve hızlı hizmeti sağlayabilmek amacıyla yaklaşık 30 bin çalışanıyla görev yapıyor. Bu dev organizasyonda farklı birimlerden gelen verilerin en hızlı biçimde bilgiye dönüştürülmesi, bu bilgilerin tek bir noktada güncel biçimde tutulabilmesi ve çalışanların bilgiye en pratik yoldan erişebilmesi şirketin verimliliği ve işlerin sürekliliği açısından büyük bir önem taşıyor.. Şirketin ihtiyacı olan çözüm tüm Türk Telekom ailesini kucaklayacak bir Kurumsal Bilgi Platformu’ydu...

Devamını Oku »
Ukrayna System Integration Kontör Satış Uygulaması Ukrayna NPay Kontör Satış Uygulaması

Ukrayna'da sokak satıcılarının müşteri ön-ödemeli hatlarına kontör yükleme işlemlerini mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirmesi sağlanmıştır. Sistem anlık olarak Ukrayna'da mevcut 6 GSM operatörünü desteklemektedir ve parametrik ayarlar ile sisteme dahil olacak yeni operatörler eklenebilmektedir. Sokak satıcıları aynı zamanda mobil cihaz uygulaması üzerinden yaptığı işlemleri yönetebilmektedir. Mobil cihaz uygulamaları J2ME temelli olup PayFlex platformu tarafından sağlanan güvenlik altyapısını ile iletişim sağlamaktadırlar.

Devamını Oku »
TTNET ISO 27001 Bilgi Güvenliği TTNET ISO 27001 Bilgi Güvenliği

TTNET bilgi güvenliği konusundaki titiz çalışmalarını taçlandırmak amacıyla dünya çapında kabul gören ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri Standardı sertifikasını İnnova ile birlikte yürüttüğü çalışmalar sonrasında elde etti.

Devamını Oku »
Azercell Tahsilat Sistemi

Azerbaycan'ın teknolojik yeniliklere en hızlı adapte olan operatörlerinden biri olma özelliğini taşıyan öncü mobil operatörü Azercell, abonelerinin fatura ödeme ve kredi yükleme işlemlerini ülke çapında yaygın bir şekilde çok noktada kolaylıkla yapabilmeleri için İnnova çözümü ile online tahsilat sistemi kurdu. Azercell, PayFlex Tahsilat Çözümü ile abonelerinin fatura ödeme ve kontör yükleme işlemlerini 25 binden fazla noktada gerçekleştiriyor.

Devamını Oku »
Moldcell Tahsilat Sistemi

Moldova'nın mobil operatörü Moldcell, abonelerinin hatlarına kontör yükleme ve fatura ödeme işlemlerini ülke genelinde 10 binden fazla noktadan gerçekleştirebilmeleri için İnnova PayFlex Collection çözümünü tercih etti. Tahsilat çözümü sayesinde harici POS ve kiosk ağlarına sahip şirketlerin de Moldcell tahsilat sistemine bağlanarak tahsilatlarda aracılık yapabilmesi sağlandı.

Devamını Oku »
Kcell Tahsilat Sistemi

Kazakistan'ın mobil operatörü Kcell, faturalı ve ön ödemeli olmak üzere 14 milyon abonesine hizmet veriyor. Kcell, yurt çapındaki binlerce noktadan tahsilat yapabilmek için İnnova'nın PayFlex Collection çözümünü tercih etti. Tahsilat çözümü, harici POS ve kiosk ağlarına sahip şirketlerin de Kcell tahsilat sistemine bağlanarak tahsilatlarda aracılık yapabilmesini sağlayan bir katman hazırlanarak özelleştirildi. Projenin hayata geçmesi ile Kcell, 25 binin üzerinde işlem noktasından online tahsilat yapan bir sisteme sahip oldu.

Devamını Oku »

BU SEKTÖRDEKİ DİĞER REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI

Türk Telekom TTNET Avea Turkcell Korek Moldcell Smile Vodafone Saudi Telecom Azercell Kazakhstan Cellular