İnnova'nın self servis cihaz pazarındaki lider markası Kiosk İnnova'nın web sitesine yönlendiriliyorsunuz...

www.kioskinnova.com

BT Hizmet Yönetimi (ITSM)

ITIL ve ISO 20000 uyum süreçlerini kapsayan bu hizmet sayesinde, BT departmanları şirket içi uygulamalarda uluslararası standartları yakalar.

Cem Özkan

Çözüm Mimarı

Bu konuda daha fazla bilgi almak için doğrudan çözüm danışmanımızla temasa geçebilirsiniz.

90 212 329 7315

HP Service Manager

IT birimlerinin iç ve dış müşterileri için sağladığı sorun, talep ve değişiklik yönetimi süreçleri; Efor, zaman ve maliyet gerektiren zorlu süreçler olarak biliniyor. Bugün dünyada pek çok firma, servis yönetimi süreçlerinde verimi artırırken yüklerini hafifletmek yoluna gidiyor. HP Service Manager’ın (HP SM) gelişmiş yardım masası özellikleri sayesinde her ölçekteki firmanın değişen ihtiyaçlarına en iyi yanıtı veriyor.

Sistematik ve ölçülebilir çağrı yönetimi

Talep ve sorunlar için son kullanıcıdan gelen çağrıların sistematik olarak ele alınması sayesinde çağrının önceliği belirlenebiliyor, çağrılar kategorize edilebiliyor, sorunun giderilmesi veya talebin karşılanabilmesi için kaynakların planlanması mümkün hale geliyor. En önemlisi de yardım masası verilerinin anlamlı raporlara dönüştürülebilmesi... Firmalar özellikle büyüme süreçlerinde bu raporlardan faydalanarak IT hizmetlerini çok daha sağlıklı planlama şansına sahip oluyor.

HP Service Manager (servis yönetimi), değişiklik ve konfigürasyon yönetimi ile firmaların konfigürasyon öğelerinin yaşam döngüsü kayıt altına alınıyor. Böylece bir konfigürasyon öğesinin verimliliği ölçülebiliyor ve takip edilebilir hale geliyor.

ITIL® (ITIL® 2011 Edition)

BT bileşenlerinin tek tek yönetilmesi neredeyse imkânsız... Tüm bileşenler farklı uzmanlıklar gerektirirken, bu bileşenlerin pek çoğu birbiri ile entegre biçimde çalışıyor. Bu yüzden günümüz BT dünyasında servislerin kesintisiz ve sorunsuz çalışabilmesi için en kritik kural, bunların birer yaşam döngüsü içerisinde yönetilmesi. İşte bu noktada devreye giren ‘ITIL®' bilgi işlem birimlerinin BT servislerini yönetirken kullandıkları süreçler bütününü ifade eder. Bu süreçler bağımsız danışmanlar ve BT çalışanları tarafından oluşturulur. Dünyada binlerce kurum tarafından kullanılan ve ISO 20000 sertifikasyonu için baz teşkil eden ITIL® süreçleriyle siz de yakından ilgileniyorsanız, İnnova'nın yönetim sistemleri danışmanları size bu konuda yardımcı olmaya hazır.
İnnova, danışmanlık kapsamında sunduğu hizmetlerde, BT servisleriniz ile iş süreçlerinizin mükemmel uyumu yakalaması gerektiğinin farkında... Bu yüzden taktiksel ve stratejik yaklaşımların benimsenmesi için çaba sarf etmenin ötesinde, kurumunuzda yüksek kalitede, tutarlı ve öngörülebilir servisler sunulabilmesi için gerekli teknolojik altyapıyı da karşılar.

ÖRNEK PROJELER

"YOĞUN TALEBE SAĞLIKLI BİÇİMDE CEVAP VEREBİLMEK İÇİN PROFESYONEL BİR YAZILIMA İHTİYACIMIZ VARDI. BUNUN İÇİN PROFESYONEL BİR ÇÖZÜM ORTAĞI İLE BİRLİKTE PROFESYONEL BİR UYGULAMA SATIN ALMA YOLUNU SEÇTİK."

Önder Kaplancık
TEKNOSA Bilgi Sistemleri
Genel Müdür Yardımcısı

Başarı Öyküsü:
Teknosa Yardım Masası

HP Service Manager SaaS

Altyapı yatırımı gerektirmeyen, bulut tabanlı HP Service Manager SaaS (Cloud) çözümü ile servis yönetimi süreçlerinizi, maliyetlerinizi yükseltmeden iyileştirin. İnnova tarafondan Türkiye’de ilk kez sağlanan HP Service Manager SaaS hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

ITIL® ve ISO 20000 konularında ne sunuyoruz?

 • Süreç Danışmanlığı
 • Sertifikasyon Danışmanlığı
 • Farkındalık Eğitimleri
 • Uygulama Eğitim Hizmetleri
 • İç Denetim Hizmetleri

ISO 20000 Servis Yönetim Sistemi (SYS)

Hizmet/servis sağlayıcı kurumların/birimlerin ISO 20000 standardına uyumlu bir Servis Yönetim Sistemi'ne (SYS) sahip olmasını hedefleyen bu hizmet, servisin tasarlanması; ulaştırılması, dönüşümü ve iyileştirilmesi süreçlerinde ihtiyaçları tam olarak karşılayabilmesini sağlar. İnnova'nın yetkin yönetim sistemleri danışmanlığı kadrosuyla sağlanan uyum süreci sonunda elde edilen dinamik servis yönetimi, artık sürekli gelişim ve iyileştirme çalışmalarıyla kendini yenileyen bir sistem niteliğindedir. Kurum çizilen bu yolda hizmetlerini daha üst seviyelere taşır.

ITIL® is a registered trademark of AXELOS Limited. Used under licence of AXELOS Limited. All rights reserved.

PEOPLECERT SERTİFİKALI
ITIL® FOUNDATION EĞİTİMİ

İnnova’nın; ITIL® süreçlerini tanıtmak, süreçlere yönelik gereklilikleri anlatmak ve katılımcıların, kurumlarında BT Servis Yönetim Süreçlerini ITIL® uyumlu olacak şekilde yönetmelerini sağlamayı amaçlayan eğitimi artık Peoplecert sertifikalı.

ITIL® eğitimlerini, uluslararası geçerliliğe sahip Peoplecert sertifikasıyla veren İnnova’da dilerseniz ITIL® Foundation sınavına girebilir, Peoplecert sertifikasına sahip olabilirsiniz.

ITIL Foundation Eğitimi ISO 20000 Servis Yönetim Sistemi Bilinçlendirme Eğitimi ISO 20000 Servis Yönetim Sistemi İç Tetkikçi Eğitimi

Türkiye’nin bulut tabanlı ilk servis yönetimi çözümü İnnova’da...

HP’nin yazılım alanındaki ‘Platinum’ İş Ortağı olan İnnova, HP Service Manager ürünündeki tecrübesini artık bulut ortamına taşıyarak, kurumların hiçbir altyapı maliyetine katlanmadan servis yönetim süreçlerini bu gelişmiş araçlarla iyileştirebilmelerine olanak tanıyor. HP Service Manager SaaS (Software as a Service) adıyla bulut ortamında sunulan HP SM’i, firmalar sadece ihtiyaç duydukları özelliklerle, diledikleri süre kullanabiliyor ve kullandıkları süre bazında ücret ödüyor. Tamamen İnnova güvencesi altındaki HP Service Manager SaaS’ta opsiyon çok, 7/24 kesintisiz servis yönetimi standart...

HP Service Manager SaaS nedir?

HP Service Manager’ın tüm özelliklerinden, hiçbir altyapı yatırımı yapmadan yararlanabilmenizi sağlayan bir bulut (cloud) çözümüdür. HP Service Manager’ın; Talep yönetimi, problem yönetimi, değişiklik yönetimi, çağrı yönetimi gibi tüm yeteneklerinden tüm firmalar yatırım yapmaksızın yararlanabiliyor. IT operasyonlarında maksimum ölçeklenebilirlik, tasarruf ve verimi yakalanması kolaylaşıyor.

Otomatik süreçlere geçiş...

Bugüne kadar manuel sistemler ile sağlanan servis yönetiminin bu alanda başarısını kanıtlamış HP Service Manager SaaS üzerine aktarılması, BT hizmetlerinin kalitesini önemli ölçüde artırmaya yardımcı oluyor. HP Service Manager SaaS ile sunulan Service Desk & Incident Management (yardım masası), Problem Management ve Change Management modüllerinin sağladığı tüm özelliklere bulut ortamında kavuşan firmalarda BT birimleri, kendilerinden beklenen taleplere daha hızlı cevap verilebilmeye, operasyon için ayrılan iş gücünü azaltmaya başlıyor.

ÖZELLİKLER

 • Microsoft Azure platformu üzerine geliştirilmiştir.
 • Son kullanıcılar (firma çalışanlarının) için son kullanıcı arayüzü bulunur.
 • Firmaların kendi uygulama ve/veya portalleri ile çalışabilecek çağrı/talep web servisi vardır.
 • Çağrı, talep ve değişikliklerin yönetilmesini sağlayan operatör arayüzleri bulunur.
 • Çağrı ve değişiklik yönetimi için zaman yönetimi sağlanır.


5 ADIMDA SERVİS YÖNETİMİ

*Otomatik stok sorgulama ekranı açılmıyor ve bu yüzden satış işlemlerinde sorun yaşanıyor.

 • HP Service Manager SaaS’ın kategorilendirilmiş çağrı sistemi sayesinde sorun, sadece birkaç adımda sisteme (yardım masası) bildiriliyor.
 • HP Service Manager SaaS, sorunu IT ekibinize anında tüm detaylarıyla iletiyor (yardım masası), sorunun analiz süresini kısaltıyor.
 • IT ekibinizden doğru uzmanlar, sorunu uzaktan veya yerinde gidererek operasyondaki aksaklığı gideriyor.
 • Ölçülebilir zaman yönetimi sayesinde çözüm süreleri raporlanabiliyor ve bu sayede servis seviyesi geliştirilebiliyor.

*örnek senaryo

Herkes için daha fazla esneklik...


HP Service Manager’ı satın almak, uygun donanımlar ve donanım altyapıları üzerine kurgulamak, geliştirme, güncelleme ve raporlama gibi süreçleriyle ilgilenmek için daha fazla personele ihtiyacınız yok. Bulut tabanlı HP Service Manager çözümüyle KOBİ’lerde ortaya çıkabilecek heri türlü hizmet sorunu, sistematik bir şekilde ele alınıyor, doğru analiz imkânı ve ölçülebilir zaman yönetimi ile çözüm sürelerinde iyileşmeler kısa sürede gözleniyor.

Brisa Servis Yönetimi Projesi

Dünyanın en büyük lastik üreticisi Bridgestone ile Sabancı Holding’in ortak kuruluşu olan Brisa, servis yönetimi süreçlerini HP Service Manager ürününe aktardı. Service Desk & Incident Management, Problem Management ve Change Management modüllerinin hayata geçirilmesindeki tüm süreçler İnnova danışmanlığında gerçekleştirildi.

Daha fazla bilgi için >>

"T-Bank’taki kullanıcı memnuniyetini yükseltmenin yanı sıra, bankamızı yasal denetimlere tamamen hazır hale getiren bir projeyi başarıyla tamamladık.”

Mustafa Çiçek
T-Bank Veritabanı Yönetimi
Birim Yöneticisi

T-Bank Servis Yönetimi Projesi

T-Bank, iç ve dış müşterileri için sunduğu hizmet kalitesini artırabilmek amacıyla BT servis yönetimi projesini İnnova danışmanlığında hayata geçirdi. HP Service Manager sayesinde servis yönetiminde daha hızlı ve verimli bir döneme geçiş yapan aynı zamanda, BDDK’nın COBIT ve ITIL® standartlarını kapsayan denetimlerine de hazır hale geldi.

Daha fazla bilgi için >>

Teknosa Yardım Masası

Sağlık Bakanlığı Logo

Türkiye’nin en büyük teknoloji mağazası zincirlerinden biri olan Teknosa, İnnova’nın HP’nin Service Manager çözümü ile gerçekleştirdiği Yardım Masası uygulamasını kullanıyor. Proje sayesinde BT ve diğer departmanların ihtiyaç duyduğu tüm servislerin yönetimi daha sağlıklı işleyen bir altyapı ve süreçleri ölçümlenebilir bir sistemle sağlanmaya başladı.

Daha fazla bilgi için >>